29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI ÇOŞKU VE NEŞE İÇİNDE KUTLANDI

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 99. yıl dönümü Akşehir’de düzenlenen çeşitli etkinliklerle çoşku ne neşe içinde kutlandı.


29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI ÇOŞKU VE NEŞE İÇİNDE KUTLANDI

Akşehir'deki Cumhuriyet Bayramının 99.yıl kutlama  etkinlikleri 28 Ekim Cuma günü Cumhuriyet Meydanı’na çelenk sunumuyla başladı. Akşehir Cumhuriyet Meydanındaki çelenk sunma töreninde; İlçe protokolü, kamu kurum müdürleri, siyasi parti ve sivil toplum temsilcileri, okul müdürleri, okulların bayrak flama ve öğrenci grupları ile öğretmenler hazır bulundu. Törende; Akşehir Kaymakamı Mehmet Özel, Garnizon Komutanı Albay Tolga Yuvalı ve Belediye Başkanı Salih Akkaya tarafından Atatürk büstüne çelenk sunumu yapıldı. Tören saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla sona erdi. 29 Ekim Kutlama Programları 29 Ekim 2022 Cumartesi günü Cumhuriyet Meydanında devam edildi. 
Akşehir İlçe Kaymakamı Dr.Mehmet Özel tarafından tebrigat listesine göre tebriklerin kabulünden sonra kutlama programına geçildi.
İlçe Kaymakamı Dr. Mehmet Özel ,Garnizon Komutanı Albay Tolga Yuvalı  ve Belediye Başkanı Salih Akkaya halkın ve öğrencilerin bayramını kutladı.Daha sonra saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu. Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Kaymakam Mehmet Özel yaptı. Kaymakam Özel konuşmasında Cumhuriyetin  99.yıında olduğu gibi yarınlarımızın Akşehir'imiz gibi muhteşem olmasını dileyerek herkesin bayramını kutladı. Kaymakam Özelin konuşmasının ardından Akşehir Şehit Zeynep Sağır İHO ve AİHL Fen ve Sosyal Bilimler Proje Okulu öğrencisi Nazlı Aytaç'ın" Senin için Cumhuriyet" ve Tarık Buğra Sosyal Bilimler Lisesi öğrencisi Kadir Öztaş'ın "Atatürk ve Cumhuriyet" şiirlerini okumasıyla devam etti. İlçe çapında yapılan Cumhuriyet konulu resim yapma, şiir ve kompozisyon yazma yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ilçe protokolü tarafından ödülleri verildi.
Şehit Özden Çınar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından Halk oyunları gösterisinin ve Resmi geçit töreninin ardından coşkuyla kutlanan Cumhuriyet Bayramı Töreni sona erdi.