ÖĞRENCİLER KENDİ BİLGİSAYAR LABORATUVARINI KURDU

Akşehir Şehit İsmail Cem Yakınlar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Bilişim Teknolojileri Alanımız Döner Sermaye kapsamında kendi bilgisayar laboratuvarını kurdu


ÖĞRENCİLER KENDİ BİLGİSAYAR LABORATUVARINI KURDU

Okul yönetimi tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: "Alan derslerinin sektörün ihtiyaçları doğrultusunda güncellenmesi sebebi ile yeni ve modern bilgisayarlara ihtiyaç duyulmuştur. Bu ihtiyacın giderilmesi için Bilişim Teknolojileri Alanı, Döner Sermaye kapsamında kendi bilgisayar laboratuvarını kurdu. Bilgisayarların Anakart, Ram, Harddisk, PowerSupply gibi dahili bileşenlerini kasaya monte eden öğrenciler, daha sonra Monitör, Klavye, Fare gibi diğer çevre aygıtlarının montajını yaptılar. İşletim sistemleri ve gerekli yazılımlarının kurulmasıyla laboratuvar faaliyete geçmiştir.
Okulumuz bünyesinde açılan döner sermaye ile Bilişim Teknolojileri Alanında bilgisayarlar toplanıp sistem kurulumu yapılmaktadır. Ayrıca Tarım Alanımızda da, okulumuz bahçesinde sera kurularak, sebze üretimi yapılmakta ve vatandaşlarımıza uygun fiyatla satış yapılmaktadır." 
HABER / MEHMET İNCE