AKŞEHİR GIDA SANAYİCİLERİ İLE BURS PROTOKOLÜ

Akşehir Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi ile Akşehir Gıda Sanayicileri arasında Gıda Mühendisliği Bölümü’ne 2023 yılı itibariyle YKS ile yerleşecek öğrencilere burs verilmesine yönelik protokoller imzalandı.


AKŞEHİR GIDA SANAYİCİLERİ İLE BURS PROTOKOLÜ

Akşehir Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi ile Akşehir Gıda Sanayicileri arasında Gıda Mühendisliği Bölümü’ne 2023 yılı itibariyle YKS ile yerleşecek öğrencilere burs verilmesine yönelik protokoller imzalandı. Protokol imza töreni Akşehir Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi Dekanlığında yapıldı. Protokol Akşehir Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi ile Akşehir Gıda Sanayicilerinden; Aksantaş A.Ş., Uğurluoğlu Bitkisel Yağ ve Başak Gıda işletmeleri arasında gerçekleştirildi.

Yapılan protokol ile Gıda Mühendisliği Bölümüne kayıt yaptıracak öğrencilerin 2023 yılı ÖSYM tercih kılavuzunda ilgili bilgiye ulaşması planlanmaktadır. Protokole göre,

2023-2024 yılında YKS ile Gıda Mühendisliği Bölümüne yerleşecek ilk 10 öğrenciye Eylül-Haziran ayları arasında her ay 1000 TL karşılıksız burs ödemesi, 4 yıl boyunca yapılacaktır.

Protokole ilişkin Fakültemiz Dekanı Prof. Dr. Süleyman NEŞELİ; Fakültemiz ile Akşehir Sanayicileri arasında, Gıda Mühendisliği lisans programının daha fazla ve yüksek nitelikli öğrencilerin tercih etmesini sağlamak, öğrencilerin başarısını teşvik etmek ve ülkemizin gıda sektörü için daha nitelikli mühendisler yetiştirilmesine katkıda bulunmak amacıyla yapılan bu protokolün Akşehir’e, üniversitemize ve ülkemize hayırlı olması dileklerinde bulundu.