AKŞEHİR NARKO DAN UYUŞTURUCU OPERASYONU

Akşehir İlçe Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele ekipleri zehir tacirlerine geçit vermemeye devam ediyor.


AKŞEHİR NARKO DAN UYUŞTURUCU OPERASYONU

Akşehir İlçe Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele ekipleri Akşehire çevre illerden uyuşturucu madde getirileceği yönünde yapılan ihbarlar üzerine araştırma ve çalışma yaptı;
 Narkotik ekibi gençleri zehirlemek için uyuşturucu sevkiyatı ve sokak satıcılığı yapan şahısların tespitine yönelik çalışmaları kapsamında Ankara ve İzmir plakalı iki araç ile Antalya dan Akşehire uyuşturucu madde getirileceğini belirledi. Narkotik ekibi belirlenen araçları takibe aldı. 
Takibe alınan iki araç Narkotik Suçlarla Mücadele ve Trafik ekipleri tarafından Engilli yol kavşağında durduruldu. Durdurulan araçlarda bulunan R.B., İ.S. ve M.M. isimli 3 şüpheli gözaltına alındı. Gözaltına alınan şüphelilerle birlikte araçlar İlçe Emniyet Müdürlüğüne getirildi. Akşehir Cumhuriyet Başsavcılığından alınan arama kararı ile araçlarda arama yapıldı. Yapılan aramalarda İzmir plakalı araçta 6,50 gram esrar ele geçirilirken Ankara plakalı araçta aracın havalandırma ızgarası altına gizlenmiş 55 gram eroin ele geçirildi. Ele geçirilen uyuşturucu maddelere el konuldu.
Gözaltına alınan şüpheliler R.B., İ.S. ve M.M. hakkında “Uyuşturucu Madde Bulundurmak, Kullanmak ve Uyuşturucu Madde Ticareti” suçlarından işlem yapıldı. R.B. işlemlerinin ardından serbest bırakılırken İ.S. ve M.M. Cumhuriyet Başsavcılığına sevk edildi. Savcılıktaki işlemleri tamamlanan İ.S. ve M.M. tutuklanma talebiyle sevk edildiği Sulh Ceza Hâkimliğince tutuklanarak Akşehir Cezaevine gönderildi.