AKŞEHİR BELEDİYESİ 7–24 KAR TEMİZLİĞİ MESAİSİNDE

Pazar akşamı başlayan yoğun kar yağışı nedeniyle Akşehir Belediyesi ile Konya Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri ve KOSKİ ekipleri şehir merkeziyle birlikte dış mahallelerde de, yolları açık tutmak için kar temizleme ve yol açma çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.


AKŞEHİR BELEDİYESİ 7–24 KAR TEMİZLİĞİ MESAİSİNDE

Yapılan çalışmalarda ana arterler açılırken sonrasında da ara yollarda temizleme çalışmaları yapıldı. Yoğun kar yağışı nedeniyle ekipler açtıkları yollarda belirli aralıklarla tekrar tekrar temizleme çalışmaları yapıyor.
Akşehir Belediyesi ve tüm ortak paydaşlarının katıldığı kar temizleme çalışmalarıyla 24 saat aralıksız hizmetin sürdürüldüğünü vurgulayan Akşehir Belediye Başkanı Dr. Salih Akkaya ” Şehrimizin her bir bölgesinde kar etkisini gösterdi. Çalışma arkadaşlarımız 7 – 24 esasına göre çalışmaktadır. Çalışma arkadaşlarımız yolların açık kalması için büyük mücadele vermektedir.Hemşehrilerimizin kardan en az şekilde etkilenmesi için yol açma, tuzlama ve kaldırımlarda temizlik çalışmalarını aralıksız olarak sürdürmektedir. Şehrimizi etkisi altına alan yoğun kar yağışı nedeniyle meydana gelmesi muhtemel buzlanma ve don olaylarına karşı tüm hemşehrilerimizi dikkatli ve tedbirli olmaya davet ediyor bu güzel kar yağışı inşallah bolluk ve bereketi getirecek ve güzel bir mahsul dönemi geçireceğimizi umut ediyorum. Gerek kaldırım temizlik çalışmalarında görev alan arkadaşlarımıza, gerekse yolların açılmasında Konya Büyükşehir Belediyemizin Fen İşleri, KOSKİ birimi, Akşehir Belediyemizin Fen İşleri ekibi birlik beraberlik içerisinde çalışmalarını koordinasyon çerçevesince yürütüyorlar. Hepsinden Allah razı olsun, kaza bela vermesin” dedi. “ifadelerini kullandı.
HABER MERKEZİ