NARKOTİK ZEHİR TACİRLERİNE SOLUK ALDIRMIYOR

Akşehir İlçe Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Büro Amirliği ekipleri uyuşturucu operasyonlarına devam ediyor.


NARKOTİK ZEHİR TACİRLERİNE SOLUK ALDIRMIYOR

Narkotik Suçlarla Mücadele Büro Amirliği ekipleri gençleri zehirlemek için sokak satıcılığı yapan şahıslarla ilgili çalışmaları aralıksız sürüyor. Akşehir İlçe Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Büro Amirliği ekipleri yaptığı uyuşturucu madde operasyonunda iki şüpheliyi gözaltına alırken şüphelilerle birlikte uyuşturucu madde ve uyuşturucu madde kullanma aparatı ele geçirdi.

Narkotik Suçlarla Mücadele Büro Amirliği ekipleri gençleri zehirlemek için sokak satıcılığı yapan şahıslarla ilgili yaptığı istihbarı çalışmalar kapsamında S.C. nin çevre illerden Akşehire uyuşturucu madde getireceğini belirledi.
Şüpheli S.C. nin 34 plakalı araç uyuşturucu madde almaya gittiğini tespit eden narkotik ekibi aracı takibe aldı. Takibe alınan aracın Konyadan Akşehire geldiğini belirleyen narkotik ekibi aracı D-300 üzeri istasyon kavşağında durdurdu. Araçta bulunan S.C. ve yanında bulunan İ.A. isimli iki şüpheli narkotik ekibi tarafından gözaltına alındı. Gözaltına alınan şüphelilerle birlikte araç detaylı arama yapmak için İlçe Emniyet Müdürlüğü bahçesine getirildi. 
Akşehir Cumhuriyet Başsavcılığından alınan arama kararı ile 34 plakalı araç ve şüphelilerin üzerinde narkotik ekibi tarafından yapılan aramada 20 gram metamfetamin uyuşturucu madde ile bir adet uyuşturucu madde kullanma aparatı ele geçirildi. Ele geçirilen uyuşturucu madde ile uyuşturucu kullanma aparatına el konulurken araçta bulunan S.C. ve İ.A. isimli iki şüpheli gözaltına alındı. 

Gözaltına alınan ve haklarında “Uyuşturucu Madde Bulundurmak, Kullanmak ve uyuşturucu madde ticareti suçlarından işlem yapılan iki şüpheli emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi. Adliyeye sevk edilen şüphelilerden İ.A. isimli şüpheli denetimli serbestlik tedbiri ile serbest kalırken S.C. ise tutuklanarak Akşehir Cezaevi’ne gönderildi.
HABER / MEHMET İNCE