YUNAK'TA İLKÖĞRETİM HAFTASI KUTLANDI

Yunak'ta 2023-2024 eğitim öğretim yılı ile "ilköğretim haftası kutlamaları" Atatürk Anıtına çelenk konulmasıyla başladı.


YUNAK'TA İLKÖĞRETİM HAFTASI KUTLANDI

Yunak İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahmut İşcan tarafından konulan çelengin ardından saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı söylendi. Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin'in yeni yıl mesajının okunmasının ardından buradaki tören sona erdi.
İlköğretim Haftası ilçe kutlama programı ise, Yunak Akşemseddin İlkokulu bahçesinde gerçekleşti. Programın açılış konuşmasını yapan İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahmut İşcan, yeni eğitim öğretim yılının sağlıklı, huzurlu ve  başarılı bir yıl olmasını diledi ve yeni eğitim yılı için yapılan hazırlıklar hakkında bilgi verdi.
Daha sonra öğrencilerce şiirler okundu, çeşitli gösteriler sunuldu. 3. Sınıf öğrencilerinin 1. Sınıf öğrencilerine hoşgeldiniz çiçeği takdiminden sonra Kaymakam Mehmet Özel'in zil çalmasıyla öğrenciler sınıflara alındı. Yunak Belediyesince öğrenciler için hazırlanan kırtasiye setlerinin dağıtımı ile program sona erdi. Törene, Akşehir Kaymakamı ve Yunak Kaymakam Vekili Dr. Mehmet Özel, Belediye Başkanı Ali Konak, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahmut İşcan, kurum amirleri, siyasi parti ilçe başkanları, şube ve okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.
HABER / SERKAN AKGÖL