HALK OYUNU EKİPLERİNDEN BAŞKAN AKKAYA’YA ZİYARET
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

HALK OYUNU EKİPLERİNDEN BAŞKAN AKKAYA’YA ZİYARET

62. Uluslararası Akşehir Nasreddin HOCA Şenliği kapsamında Akşehir’de çeşitli yerlerde meydanlarda gösterilerini sergileyen Halk Oyunları ekipleri Akşehir Belediye Başkanı Dr. Salih Akkaya’yı ziyaret etti. Ziyarette Akşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşleri Müdürü İbrahim Öncel’de hazır bulundu.

12 Temmuz 2021 - 10:37

Border Bornova Halk Oyunları Gençlik ve Spor Kulübü, Hotead Halk Oyunları Topluluğu, Gaziantep Delde Delyanlılar Gençlik ve Spor Kulübü, Mamak Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü, Bolvadin Hoyek Halk Oyunları Ekibi ve Akşehir Belediyesi Halk Oyunları Ekibi’nin kabul edildiği ziyaret Akşehir Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi.
Nasreddin Hoca Şenliği’ne katıldıkları için tüm ekiplere teşekkür eden Başkan Akkaya; bu yıl Pandemi nedeniyle yabancı dans gruplarına şenlikte yer veremediklerine değinerek, yerli halk oyunları ekiplerinin birbirinden güzel değişik oyun ve kostümleriyle şenliğe ayrı bir renk ve nefes verdiğini belirtti. Akşehir’e gelen ve şenlikte yer alan tüm halk oyunu ekiplerinin Akşehir'in turizm elçisi olduğunu belirten Başkan Akkaya, gittikleri zaman onların Akşehir’i daha iyi anlatabilmeleri için Akşehir, tarihi ve kültürü hakkında bilgiler verdi. 
Halk Oyunu ekipleri sözcüleri de Akşehir’de bulunmaktan ve burada gördükleri ilgiden çok mutlu olduklarını belirterek Başkan Akkaya’ya ve tüm emeği geçenlere teşekkür ettiler. Halk Oyunu ekipleri, Başkan Akkaya’ya çeşitli hediyeler sunarken Başkan Akkaya’da ekiplere şenliğe katkılarından ötürü birer plaket ve çeşitli hediyeler takdim etti. Ziyaret sonunda tüm ekipler ve Başkan Akkaya bir hatıra fotoğrafı çektirdiler. 
HABER MERKEZİ 

Bu haber 273 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İLK PANCARLAR GELDİ, BEREKET DUALARI EDİLDİ KONYA ŞEKER’DE 68. KAMPANYA DÖNEMİNİN ÜRETİM STARTI VERİLDİ
İLK PANCARLAR GELDİ, BEREKET DUALARI EDİLDİ KONYA ŞEKER’DE 68....
AK PARTİ MKYK ÜYESİNDEN AKŞEHİR'E ZİYARET
AK PARTİ MKYK ÜYESİNDEN AKŞEHİR'E ZİYARET