HALTER BELGESELİNDE AMACIMIZ ÇOCUKLARIN SESLERİNİ DÜNYAYA VE...
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

HALTER BELGESELİNDE AMACIMIZ ÇOCUKLARIN SESLERİNİ DÜNYAYA VE TÜRKİYE’YE DUYURMAK

Akşehirli Yönetmen Ümit Köreken’in Akşehirli halter sporcularını konu alan film tadında bir belgeselin çekimleri Akşehir Stadyumunda tüm hızıyla devam etti.

18 Kasım 2020 - 10:18

Akşehir’li yönetmen Ümit Köreken gazetemize yaptığı açıklamada; “ Akşehir’de spor adına çok başarılı çalışmalar yapılıyor,halterde bunlardan biri. Ben Halterde çocukları, gençleri ve onları çalıştıran Murat Hoca’yı yaklaşık 1.5 yıldır takip ediyorum. Bu yılın başında Şubat-Mart aylarında aslında çekim yapmaya başlayacaktık ama pandemiden dolayı ertelemek durumunda kaldık, Pandemi devam ediyor ama hem sinema sektöründe hemde diğer sektörlerde bir canlanma başladı ve herkes bir şekilde önlemlerini alarak işine geri dönmeye başladı. Burdada Murat Hoca’nın aldığı önlemlerle biz Belgeselin ilk bölümünü çekmeye başladık. Dört gündür çekim yapıyoruz. Hedefimiz Akşehir’de sporla uğraşan gerçekten hayatında belli imkansızlıklarla boğuşan aynı zamanda antreman yapan spor yapan çocukların seslerini Dünyaya ve Türkiye’ye duyurabilmek. Çünkü çok başarılı çalışmalar yapıyorlar, önemli turnuvalarda önemli şampiyonluklar elde ediyorlar, Madalyaları sporcular var, Türkiye Şampiyonları var bu çocuklara bende bir Akşehirli olarak katkı vermek istedim. Tamamen küçük bir ekiple geldik ve sinema tadında bir belgesel çekiyoruz çocuklara. Bu farklı tarzda bir belgesel olcak yani dramatik tarzda dediğimiz sinema filminede benzeyen bir belgesel olacak. Düşündüğümüz süre 70 ile 80 dakika arasında olacak. Öncelikli hedefimiz tabiî ki diğer filmlerimde de olduğu gibi Uluslar arası ses getircek festivalde dünya prömiyeri yapmak. Daha sonrada hem Dünya’da hem Türkiye’de önceliği festivallerde sağlamak daha sonrada sinemada vizyona girip televizyonda göstermeyi hedefliyoruz. Daha önceden 2017-2019 yılları arasında Muhammed Ali adında belgesel yaptım, yine bu  tarz oda işitme ve yürüme engelli bir gencin hikayesiydi, bu hikayeyi ilk kez Akşehir Postasında gördüm ve hemen gazetenin sahibini aradım irtibat bilgisini istedim ve ilk kez Muhammed Ali’nin hocasıyla Akşehir Postası Gazetesi aracılığıyla irtibat kurmuştum yine bu haltercilerin başarısını da Akşehir Postasında ilk kez okudum aynı şekilde Haltercileri çalıştıran Murat Hoca’nın irtibatınıda yine aynı gazeteden aldım ve Akşehir Postası benim projemde haber olarak çok kaynaklık yapmış bir gazete oldu. Ben Yönetmen olarak gazete sahibine ve çalışanlarına teşekkür ediyorum.” 

Dünya şampiyonu Bünyamin sezer gazetemize verdiği röportajda şu ifadelere yer verdi: “ 1988 Tokat Doğumluyum, 1998 yılında Halter sporuyla tanıştım şuan aktif olarak spor hayatımı sürdürmekteyim. Aynı zamanda Beden eğitimi öğretmeniyim. Burda da hem ziyaret amaçlı hemde çocuklarımızın antremanlarına faydalı olabileceğim tecrübelerimden faydalanmaları için buraya geldik, çok güzel bir ortam Sadık Kızılkuyu hocamız çok güzel bir ekip oluşturmuşlar. Belediyemiz,Kaymakamlık ve Akşehir halkı olarak spora büyük önem veriyolar buda ayrıca beni mutlu etti. Hep gelmek isterim bundan sonra. Yaklaşık 22-23 yıldır bu sporu yapmaktayım, 7 defa Avrupa Şampiyonu Dünya ikincisi dünya üçüncüsü gibi dereceler kazandım. Şuan da da hedefimiz Nisan ayında yapılacak olan 2021 Avrupa Şampiyonu ve olimpiyatlar bu bağlantıda tüm sevenlerimizden dostlarımızdan dualarını bekliyoruz.” HABER / MEHMET İNCE 

Bu haber 587 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
BAŞARILI SPORCULARDAN BAŞKAN AKKAYA’YA ZİYARET
BAŞARILI SPORCULARDAN BAŞKAN AKKAYA’YA ZİYARET
AK PARTİ AKŞEHİR, 74. İLÇE DANIŞMA MECLİSİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ
AK PARTİ AKŞEHİR, 74. İLÇE DANIŞMA MECLİSİ...