HALTER ŞAMPİYONASINDA AKŞEHİR’DEN 2 TÜRKİYE ŞAMPİYONU
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

HALTER ŞAMPİYONASINDA AKŞEHİR’DEN 2 TÜRKİYE ŞAMPİYONU

Türkiye Halter Federasyonu tarafından Akşehir Belediyesi ve Akşehir Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü’nün katkılarıyla Akşehir’de düzenlenen Minikler Ferdi Türkiye Halter Şampiyonası bugün yapılan yarışmalar ile sona erdi.

23 Ağustos 2019 - 00:58

Akşehir Zekai Baloğlu Kapalı Spor Salonu’nda yapılan şampiyonaya Türkiye’nin çeşitli illerinden 33 kız, 64 erkek olmak üzere toplam 97 sporcu katılırken yarışmalara Akşehir’den katılan Akşehir Spor Kulübü sporcusu Mithat Topal 45 kiloda, Akşehir Ak Nasreddin Spor Kulübü sporcusu Sait Geçitlioğlu’da 61 kiloda Türkiye şampiyonu oldu.
Halter yarışmasında yapılan seremonide konuşan Akşehir Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Eyüp Yılmaz, şampiyonanın Akşehir’de yapılmasından gurur ve onur duyduklarını belirterek “Bizler Akşehir olarak sporun gençlerimize yaygınlaşması, spor dalı altında başarılar kazanarak Akşehir’imizi, Konya’mızı ve ülkemizi ulusal ve uluslararası alanlarda temsil etmesi için çalışmalarımızı sürdürüyoruz” dedi.
Türkiye Halter Federasyonu Başkanı Tamer Taşpınar’da yaptığı konuşmada Akşehir’de bulunmaktan mutluluk duyduklarını ifade ederek şampiyonanın Akşehir’de düzenlenmesi için katkı sağlayan başta Akşehir Belediye Başkanı Dr. Salih Akkaya olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür etti. Taşpınar “Çok kıymetli minik sporcularımız, sizler halterin teminatısınız. O kadar önemlisiniz ki inşallah yıllar nasıl geçecek sizde bilemeyeceksiniz, bizde bilemeyeceğiz, yıllar göz açıp kapayıncaya kadar geçecek ve İnşallah ülkemizi yurt dışında temsil etmek, İstiklal Marşı’mızı çaldırmak, bayrağımızı göndere çektirmek şerefine nail olacaksınız” diye konuştu. Taşpınar Olimpiyat ve dünya şampiyonu milli haltercimiz Naim Süleymanoğlu’nun hayatını konu alan bir film çekildiğini ve bu filminde önümüzdeki aylarda vizyona gireceğini belirtti.
Akşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Serhat Arslan ise yaptığı konuşmada “üstlendikleri, sırtlandıkları halterler gibi ellerine emanet edeceğimiz ülkemizin geleceğini omuzlayıp daha da ileriye taşıyacaklarına inandığımız sporcularımızı ve siz değerli yöneticilerimizi şehrimizde ağırlamaktan onur ve gurur duyduk” dedi.
Yapılan konuşmaların ardından Türkiye Halter Federasyonu Başkanı Tamer Taşpınar tarafından şampiyonaya katkı sağlayan kurum temsilcileri ve şampiyonayı izleyen protokol üyelerine birer plaket takdim edildi.
HABER MERKEZİ 

Bu haber 559 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
HALK OYUNU KURSU BAŞLADI
HALK OYUNU KURSU BAŞLADI
YENİ BELEDİYE BİNASININ VE DÜKKANLARIN HARFİYAT ÇALIŞMALARI DUALARLA BAŞLADI
YENİ BELEDİYE BİNASININ VE DÜKKANLARIN HARFİYAT ÇALIŞMALARI...