HASTANELERDE YENİ DÖNEM YENİ HEDEFLER…
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

HASTANELERDE YENİ DÖNEM YENİ HEDEFLER…

Konya İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Mehmet Koç yönetiminde merkez ve ilçe hastanelerin başhekimleri ile pandemi sonrası yeni döneme adaptasyon ve güncel durum değerlendirme toplantısı gerçekleştirildi.

12 Mayıs 2022 - 23:24

Toplantının açılış konuşmasını yapan Prof. Dr. Koç, toplantının amacı ve ilimizdeki pandemi süreci hakkında katılımcılara bilgiler verdi. Konya olarak pandemi dönemini tamamlamanın eşiğinde olduklarını ifade eden Prof. Dr. Koç, “Covid-19 vaka sayılarındaki ciddi azalma ile birlikte artık sağlık tesislerimizde rutin işlemlerimize daha fazla ağırlık vereceğiz. En verimli ve kaliteli sağlık hizmetini nasıl sunmaya devam edebilirizin gayreti içerisinde olacağız. Bu nedenle bütün hastane idarecilerinden isteğimiz, rollerinin gerektirdiği hizmeti eksiksiz yerine getirebilmeleridir. Hastanelerimiz rollerinin belirlediği standartlarda en verimli sağlık hizmetini vatandaşlarımıza sunma gayreti göstermelidir. Artık yeni hedeflere kilitlenme zamanıdır” dedi. 
Hastanelerin acil servis, poliklinik, ameliyathane ve yataklı servislerinde aksama yaşanmaması ve hasta mağduriyeti oluşmaması adına ihtiyaçların yeniden planlanması ve alınması gereken önlemler konusunda hastane yöneticilerine uyarılarda bulunan İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Koç, hasta muayene oranlarında en kısa zamanda pandemi öncesi rakamlara ulaşılması gerektiğinin de altını çizdi. Hızlı adım atma ve zaman kaybetmeme adına telekonferans yöntemi ile bu toplantının gerçekleştirildiğini vurgulayan Prof. Dr. Koç, sağlık tesislerine gerçekleştirilecek olan saha ziyaretleri ile çalışanlarla bir araya gelerek sorunların yerinde tespit edileceğini belirtti. Prof. Dr. Koç, toplantıda ele alınan konuların ve verilen talimatların yapılan ziyaretler sırasında kontrol edileceğini de sözlerine ekledi.  
Toplantıda, hizmet başkanları ile birlikte başkan yardımcıları, hastanelerin başhekim yardımcıları ve hastane müdürleri de yer aldı. Toplantıya Akşehir Devlet Hastanesi başhekimi Bülent Erdem'de katıldı. 
HABER MERKEZİ 

Bu haber 324 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
YANAN TIR KULLANILMAZ HALE GELDİ
YANAN TIR KULLANILMAZ HALE GELDİ
OTOMOBİL DÜĞÜN YERİNE DALDI 5 YARALI
OTOMOBİL DÜĞÜN YERİNE DALDI 5 YARALI