HAYAT EKRANDAKİNDEN DAHA GÜZEL...
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

HAYAT EKRANDAKİNDEN DAHA GÜZEL...

Akşehir Kaymakamlığı öncülüğünde Akşehir Belediyesi, Akşehir İlçe Sağlık Müdürlüğü, Akşehir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Akşehir Ticaret ve Sanayi Odası’nın katkılarıyla düzenlenen ‘Teknoloji Bağımlılığı Farkındalık Etkinliği’ Akşehir Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi.

25 Mayıs 2022 - 23:08

Etkinlikte; teknolojiye farklı açıdan bakılarak 0-6 Yaş döneminde teknoloji ile nasıl tanışıldığı, hayatın gelecek dönemleri için nasıl bir adım oluşturabileceği incelenirken, bağımlılığa gitmeden evlerde bebeklikten gençlik dönemine kadar yapılabilecek etkinlikler ve uygulanabilecek çözümler konuşuldu. 
Akşehir İlçe Milli Eğitim MüdürüAlaaddin Barbaros Topaloğlu açılış konuşması ile başlayan etkinlikte Topaloğlu “Birçok anne ve babanın, çocuklarının ekran karşısında geçirdikleri süreyle ilgili bazı şikayetleri bulunmakta. Anne babalar, bir yandan çocuklarının ihtiyaç duydukları bilgiye ve imkanlara kolayca ulaşabilmelerini isterken bir yandan da çocuklarının uygun olmayan sitelere girmelerinden, oyun bağımlısı olmalarından ve internet ortamının çocuğuna verebileceği daha birçok zarardan çekinmektir” dedi.    Yapılan açılış konuşmasının ardından konuşmacılardan Psikolojik Danışman ve Rehber Öğretmen YaseminCoşgun “Çocuklar ekranla nasıl tanışıyor ve çocuklarda ekran bağımlılığını önlemek için neler yapılabilir” başlıklı konuşmasını drama ve skeç halinde uygulamalı halde katılımcılara sundu.
Psikolog Derya Karakaş ve Psikolog Nadir Kala ise “Teknoloji bağımlılığı belirtileri, sürecin türleri ve tedavi yöntemlerini anlattı. Yoğun katılımın olduğu Teknoloji Bağımlılığı Farkındalık Etkinliği’neAkşehir Kaymakamı İsmail Küreci, Akşehir Belediye Başkanı Dr. Salih Akkaya, AK Parti Akşehir İlçe Başkanı Abdurrahman Çardakoğlu,Akşehir İlçe Milli Eğitim Müdürü Alaaddin Barbaros Topaloğlu,Akşehir İlçe Sağlık Müdürü Muhammet Sait Yalçın, Akşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü İbrahim Öncel, Akşehir Müze Müdürü Sevcan Çavdarile çok sayıda izleyici katıldı.
HABER MERKEZİ 

Bu haber 1071 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
NARKOTİK ZEHİR TACİRLERİNE GEÇİT VERMİYOR
NARKOTİK ZEHİR TACİRLERİNE GEÇİT VERMİYOR
AKŞEHİR’DE KAR TEMİZLİĞİ ÇALIŞMALARI
AKŞEHİR’DE KAR TEMİZLİĞİ ÇALIŞMALARI