HEM SPOR YAPTI HEM YEM BIRAKTILAR
Reklam
Reklam

HEM SPOR YAPTI HEM YEM BIRAKTILAR

Çay ilçesinde faaliyet gösteren Çay Dağcılık Trekking Grubu üyeleri Sultan Dağları'nda hem yürüyüş yaptı hem de soğukta yiyecek bulmakta zorlanan hayvanlar için doğaya yem bıraktı.

15 Ocak 2020 - 00:11

Çay Dağcılık Trekking Grubu üyeleri hafta sonu bir araya gelerek, olumsuz hava nedeniyle doğada yiyecek bulmakta zorlanan yaban hayvanları için Sultan Dağları'na tırmanarak Mahsen Yaylası, Gelincik Tepesi ve Sivrice Tepesi'ne çıkarak hem spor yaptı hem de doğaya yiyecek bıraktı.

Grubun Başkanı Ali Demiral, "Bu haftaki Sultandağları rota yürüyüşümüz Sivrice bölgesi Mahsen Yaylası, Delikli Kaya Mağarası gidiş geliş toplamda 25 kilometre sürdü. Her meslek gurubundan katılım oldu. Karar aldık yürüyüşe katılan arkadaşlar yanlarına yiyecek aldı. Yürüyüş güzergahımızda tüm canlılar için yiyecekler bıraktık. Böylece haftalık yürüyüşümüzü tamamladık. Çay sınırlarından başlayarak Akşehir sınırlarına kadar uzanan Sultan Dağları'nın her bölgesini program dahilinde her hafta dolaşıyoruz. Hava şartları bizi etkilemiyor. Cesareti ve sağlığı yerinde olan tüm vatandaşlarımızı bu gezilere katılmaya bekliyoruz" dedi.
HABER MERKEZİ 

Bu haber 575 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
TARIM İŞÇİLERİNİ TAŞIYAN MİDİBÜS KAZA YAPTI 1 ÖLÜ 23 YARALI
TARIM İŞÇİLERİNİ TAŞIYAN MİDİBÜS KAZA YAPTI 1 ÖLÜ 23...
ÇELTİK KAYMAKAMI  COVİD-19’LU ÖĞRENCİYİ SINAVA GÖNDERDİ
ÇELTİK KAYMAKAMI COVİD-19’LU ÖĞRENCİYİ SINAVA GÖNDERDİ