“HEMŞİRELİKTE ETİK YAKLAŞIMLAR” KİTABI YAYIMLANDI
Reklam
Reklam

“HEMŞİRELİKTE ETİK YAKLAŞIMLAR” KİTABI YAYIMLANDI

Selçuk Üniversitesi Akşehir Kadir Yallagöz Sağlık Yüksekokulu Müdür Yardımcısının editörlüğünü yaptığı kitap yayımlandı.

28 Ağustos 2020 - 09:39

Selçuk Üniversitesi Akşehir Kadir Yallagöz Sağlık Yüksekokulu Müdür Yardımcısı Dr.Öğretim Üyesi Alev Yıldırım Keskin’in Editörlüğünü, aynı yerde görevli Dr.Birsel Molu’nun Editör Yardımcılığını yaptığı “Hemşirelikte Etik Yaklaşımlar” kitabı, öğrencilerin, hemşirelerin ve araştırmacıların istifadesine sunuldu.
Dr.Öğretim Üyesi Alev Yıldırım Keskin konuyla ilgili yaptığı açıklamada; Bilim ve teknolojinin ilerlemesinin sağlık hizmetleri alanında da karmaşık, çok boyutlu problemleri beraberinde getirmesiyle birlikte sağlık ekibinin önemli bir üyesi olan Hemşirelerin bu problemlerin çözülmesinde yetersiz kalmamaları gerektiğini düşünerek bu çalışmayı hazırlamaya karar verdiklerini ifade etti. Hemşirelik eğitimi verilen kurumlarda meslek etiğinin verilmesinin öneminden bahisle insan hakları, etik ilkeler, etik karar verme, sağlık alanında bakım, tedavi ve girişimlerde yeterlilik kazandırmanın önemini belirtti. Bu kitabın 11 bölümden oluştuğunu, her bölümün Hemşirelik Mesleğine gönül vermiş birbirinden kıymetli akademisyenler tarafından hazırlandığını, akademisyen arkadaşlarına ve Editör Yardımcılığını yapan Dr.Birsel Molu’ya da ayrıca teşekkür ettiğini söyledi. Kitabın sağlıkla ilgili kitap satış yerlerinden, başta Akademisyen Kitabevi internet sitesi olmak üzere Kitapyurdu, BKM, Nobel, Kitapseç, Babil gibi tanınmış birçok kitap satış sitesinden de temin edilebileceğini ifade etti. 
HABER / MEHMET İNCE 

Bu haber 592 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
AK PARTİ KONGRESİ ÇOŞKUYLA GERÇEKLEŞTİRİLDİ AKŞEHİR ÇARDAKOĞLU  İLE YOLA DEVAM DEDİ
AK PARTİ KONGRESİ ÇOŞKUYLA GERÇEKLEŞTİRİLDİ AKŞEHİR...
BAŞKAN AKKAYA'DAN MUHTARLAR GÜNÜ MESAJI
BAŞKAN AKKAYA'DAN MUHTARLAR GÜNÜ MESAJI