HERKES ET YESİN DİYE ÇIKTILAR BU YOLA
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

HERKES ET YESİN DİYE ÇIKTILAR BU YOLA

Akşehir’de ‘Herkes Et Yesin’ sloganıyla hizmet veren Akkayalar Döner et dönere yeni bir soluk getirerek vatandaşa hizmetlerini sürdürüyor. Akşehir’de yeni bir rekabet ortamı sağlayan Akkayalar Döner gösterdiği kaliteli hizmet anlayışıyla herkese örnek oluyor.

11 Aralık 2019 - 09:32

Akkayalar Döner işletme sahibi Mustafa Akkaya gazetemize verdiği röportajda; Biz döner işine bundan 6-7 ay önce merkez iş yerimizde başlamıştık. Merkez iş yerimizde başladığımızda da Türkiye’de dönerde markalaşmanın olduğunu gördük. Biz neden yapmayalım dedik. Günümüz şartlarını değerlendirdik. Bu şartlar içerisinde bizde bir şeyler yapabilir miyiz? Ekonomik olarak hem Akşehir’e hem de kendimize bir katkıda bulunabilir miyiz? sloganıyla yola çıktık. Baktık ki bu iş olacak ki zaten bu yola ilk merkez iş yerimizde yaptık. Olumlu görüşler geldikten sonra çarşı merkezde de şube açma hevesi geldi. Ama tabi ki içerisinde sadece döner salonu olan bir şube. Planladığımız gibi çarşıda Akkayalar Döner 2 şubemizi açtık. Akkayalar Döner’i markalaşma yolunda ilerletiyoruz. Müşterilerimize kendimize has lezzet sunuyoruz. Dönerde kullandığımız etimizi kendi Akşehir bölgemizden temin ediyoruz. Akşehir’e hizmet parolasıyla çıktığımız bu yolda etimizi de Akşehir’e en yakın yörelerden alıyoruz almaya da özen gösteriyoruz. Akşehir halkı da bizi kabullendi, beğendi. Ama tabi ki bir işe giriştiğinizde mutlaka sıkıntılarla karşılaşıyorsunuz. Biz de birtakım sıkıntılarla karşılaştık. Akşehir’deki diğer lokantacı arkadaşlar tarafından tepkiler aldık. Akşehir’de 100 gram et döneri 8 Lira olarak satışa ilk biz sunduk. Bundan dolayı diğer lokantacı arkadaşlar; ‘’8 liraya et döner olur mu? , kesin içinde sakatat vardır veya kırmızı et harici kim bilir ne kullanıyorlardır’’ diye üzerimize iftiralar atılmaya başlandı. Her geçen gün tepkiler artmaya devam etti. Biz ise kendimizi bildiğimiz ve kendimizden emin olduğumuz için bu iftiralara kulak asmadık. Ama bir süre sonra bu iftiraları atanlara en güzel cevabın etimizi laboratuarlara analize göndermek olduğunu düşündük. Fakat birisi bizden önce davrandı ki bizi şikâyet ettiler. İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü denetim ekipleri şubemizi denetime geldiler. Etimizden numune alıp laboratuarlarda analiz yaptılar. Et Dönerimiz test edildi ve gelen analiz sonuçlarına göre; ‘’Ette Histolojik Muayene ve Et Tür Tayini yönünden Türk Gıda Kodeksine uygun olduğu tespit edilmiştir’’ sonucu geldi. Yani Akkayalar Döner’in kullandığı Et hakiki kırmızı ettir, hiçbir katkı yoktur. Bu analiz sonuçları da bu iftiraları atanlara bir mesajdır ve en güzel cevap olmuştur diye düşünüyorum. Biz Akkayalar Döner olarak Akşehir’de bu işin öncüsü olma yolunda emin adımlarla ilerliyoruz. ‘Herkes Et Yesin’ sloganıyla her bütçeden vatandaşımıza hitap ederek herkese lezzetli, sağlıklı et yediriyoruz. Belki çok para kazanmıyoruz. Fakat müşterilerimizin gönlünü kazandığımızı görmek, memnun ayrıldıklarını görmek bizi mutlu ediyor. Et konusunda vatandaşlarımızın takdiri sayesinde iddialı konuma geldik. Hedefimiz Akkayalar Döner markasının üzerine her gün daha da fazlasını koymak. 
Açılış fiyatına özel 100 gram Et Döneri ilk olarak 8 liradan satışa sunduk 
İşletme sahibi Mustafa Akkaya Akşehir’de et döner konusunda devrim niteliğinde bir iş yaptıklarını belirttiği konuşmasında:’’100 gram Et Döneri ben İstanbul’da da aynı fiyata yemiştim. Benim vatandaşım neden afakî fiyatlarda döner yesin diye düşündüm. Zaten herkeste yüksek fiyatlardan dolayı yiyemiyordu. Bizde ‘Herkes Et Yesin’ sloganıyla açılışa özel 100 gram et döneri 8 lira yapma kararı aldık. Oldukça güzel geri dönüşler aldık. Et dönerimizi yiyen herkes memnun ayrıldı. Sadece fiyatlardan dolayı değil, lezzet ve verilen hizmet yönünden de çok memnunlar.  Bu da bizi çok mutlu ediyor. Bizi daha da teşvik ediyor. Bundan sonra da 10 lirayla satışlarımıza devam edeceğiz. Ette aşırı bir fiyat yükselişi olmadığı müddetçe de 10 liranın üstüne çıkmayı düşünmüyoruz. Akşehir’de de kimseye rakip olmak gibi bir düşüncemiz yok. 
Yaptığımız işler kanunlara uygun, belgeli
Dönerde kullandığımız etlerin yüzde yüzünü Akşehir’e en yakın yörelerden almaktayız. Ilgın’da entegreye gönderiyoruz. Entegrede kesimi gerçekleşiyor. Etler bize tamamen mühürlü şekilde geliyor. Kendim bizzat 30 yıl devlet memurluğu yaptığım için kanunsuz işlerle uğraşmam. Bizim her işimiz resmi, belgeli, her şeyimiz kanuna uygun inşallah çizgimizi bozmadan bu şekilde devam edeceğiz. 
Etimizin lezzeti taze oluşundan kaynaklanıyor
Kestiğimiz hayvanların taze olmasına özen gösteriyoruz. 15 ile 20 aylık arası hayvanları kesiyoruz ve bunun içerisine erkek toklu dediğimiz etten karıştırıyoruz. Ne kuzu ne de koyun olan et. Yağ oranını ona göre ayarlıyoruz. Kuyruk yağı kullanıyoruz. Ben kendim yemeyi çok sevdiğim için bu işe girdim. Kendimizin yemediği bir şeyi başkasına da yedirmeyiz. Kötü bir şey olursa müşterimize karşı utanırız. Utanmak istemeyiz. Akkayalar Döner’in markalaşması için tescil başvurumuzu yaptık
Ben bu işletmede her şeyden çok etime güvenirim. Et konusunda iddialıyım. Akkayalar Döner’in markalaşması için tescil başvurumuzu yaptık. İnşallah dönerimizi tescilleştireceğiz. Akşehir’de bu bir ilk olacak. Yolumuza bundan sonra daha da büyüyerek devam edeceğiz. Herkes et yesin diyorum’’ dedi.
HABER / MEHMET İNCE 

Bu haber 2280 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
EMNİYETTEN KUMAR BASKINI
EMNİYETTEN KUMAR BASKINI
EMNİYETTEN KENEVİR OPERASYONU
EMNİYETTEN KENEVİR OPERASYONU