HIRVANİSTAN’A GİDECEK İSMET İNÖNÜ MTAL’DEN MİLLİ...
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

HIRVANİSTAN'A GİDECEK İSMET İNÖNÜ MTAL'DEN MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜNE ZİYARET

AB Hibe Projesi kapsamında Hırvatistan'ın Başkenti Splıt'e gidecek olan İsmet İnönü Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi idareci ve öğretmenleri İlçe Milli Eğitim Müdürü Barbaros TOPALOĞLU'nu ziyaret etti.

15 Ekim 2021 - 10:56

Konuya ilişkin olarak şu açıklamalara yer verildi: "Akşehir İsmet İnönü Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin hazırlayıp sunduğu “Ortaöğretimde Akran Zorbalığını Önlemede Avrupa Ülkelerinde Kullanılan Yöntemler” isimli ve “Erasmus + Programı Okul Eğitimi Personel Hareketliliği (KA101)” türündeki personele yönelik kurs projesi Ulusal Ajans tarafından uygulanmaya değer bulunmuştu.Proje kapsamında; İsmet İnönü Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 12 personel (2 yönetici, 10 öğretmen) okul eğitimi hareketlilik projesi çalışmalarına katılacaklardır. Personele yönelik okul eğitimi kurs projesi Hırvatistan’ın Split şehrinde 7 gün süreyle uygulanacaktır. Proje yurtdışı uygulama çalışmaları süresince katılımcılar proje konusu ile ilgili araştırma, inceleme ve hizmet-içi eğitim faaliyetlerinde bulunacaklardır. Ayrıca katılımcılar Hırvatistan’ın kültürü, yaşam biçimi, sosyolojik özellikleri konularında bilgi sahibi olurken İngilizce deneyimlerini arttıracaklardır.
9. AB Hibe Projeleri kabul edilen Akşehir İsmet İnönü Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, 2007 yılından bu yana Avrupa Birliği Leonardo da Vinci ve Erasmus+ projeleri hazırlamaktadır. 2007 yılında 10 öğrenci ile Polonya’da, 2008 yılında 20 öğrenci ile Almanya’da, 2012 yılında 36 öğrenci ile Macaristan’da, 2013 yılında 21 öğrenci ile Almanya’da, 2016 yılında 28 öğrenci ile İtalya’da, 2017 yılında 25 yönetici ve öğretmen ile Polonya’da, 2019 yılında 12 personel ile Slovenya’da, 2019 yılında 10 öğrenci ile İspanya’da proje çalışmaları yapmıştır. Bugüne kadar uygulanan ve uygulanacak olan proje çalışmaları ile toplam 320.494 € (3.302.595 TL) hibe desteği sağlanmıştır.Proje; Akşehir İsmet İnönü Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Makine Teknolojisi alanı öğretmeni proje koordinatörü Saim Tunçez tarafından hazırlanmıştır. Proje koordinatörü yurtdışı proje uygulamaları sürecinde katılımcılara rehberlik ve çevirmenlik hizmeti verecektir. Proje irtibat kişilerinden, İngilizce öğretmeni Dilek Akbulut İngilizce çeviri işlerinde katılımcılara yardımcı olacaktır. Okul Müdür Vekili Yıldız Kayaalp, AB projeleri hazırlık çalışmalarında gerekli katkı ve desteği vermiş olup uygulama ve yaygınlaştırma çalışmalarında gerekli katkı ve desteği sağlayacaktır." 
HABER / MEHMET İNCE 

Bu haber 297 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
SENTETİK ÇİM SAHALAR GENÇLERİ SPORA YÖNLENDİRİYOR
SENTETİK ÇİM SAHALAR GENÇLERİ SPORA YÖNLENDİRİYOR
BAŞKAN ERKOYUNCU; BİZİM TEK DERDİMİZ TARIMSAL ÜRETİMDE SÜRDÜRÜLEBİLİRLİĞİ SAĞLAMAKLA BİRLİKTE GIDA ARZI VE GÜVENLİĞİNİN DEVAMINI GARANTİ ALTINA ALMAKTIR
BAŞKAN ERKOYUNCU; BİZİM TEK DERDİMİZ TARIMSAL ÜRETİMDE...