HURSUNLU İLKOKULU ÖĞRENCİLERİ GÜLÜMSETİYOR
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

HURSUNLU İLKOKULU ÖĞRENCİLERİ GÜLÜMSETİYOR

Yunak Hursunlu İlkokulu ve Ortaokulu öğrencileri "Gülümseten Geri Dönüşümler" projesi ile yaptıkları yüzlerce oyuncağı civar köylerdeki okul öğrencilerine hediye ettiler.

15 Nisan 2019 - 08:44

Hursunlu İlk/Ortaokulu öğrencileri  hazırlamış oldukları “Gülümseten Geri Dönüşümler” adlı projeleri ile  civar mahallelerdeki çocukların öğrenim gördüğü kardeş okullarda çocukların yüzlerini gülümsetti.Oyuncak dağıtma etkinliğine, Yunak İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Mahmut İŞCAN ve Şube Müdürü Abdullah TUNÇEZ de katıldılar.Hursunlu İlk/Ortaokulu Müdürü Sevinç ŞAHİN projeleri hakkında şu açıklamalarda bulundu:
“ “Gülümseten Geri Dönüşümler” Projemiz ile hem günümüzde kaybolmaya yüz tutmuş iyilik yapma duygusunu ortaya çıkarmayı, hem de öğrencilerimizin aileleri ile birlikte daha fazla vakit geçirmesini hem de birincil amacımız olan doğaya saygı duymayı hedefledik. Projemizi koordine eden Müdür Yardımcımız İlker PINARBAŞI ile Okulumuzun öğrencileri özverili çalışmaları ile geri dönüştürülebilen veya atık denebilecek karton, kumaş, plastik benzeri malzemelerle yapılan oyuncakları çevre köylerdeki kardeşlerine hediye etmek üzere tasarladılar. İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahmut İşcan da bu projeye ve  bizlere hem destek verdi hem de bizlerle birlikte köylere giderek oyuncakları dağıttı. Kendisine teşekkür ediyoruz.“Ïlce Milli Eğitim Müdürü Mahmut İşcan da “Güzel ve anlamlı bir proje.  Cocuklarimiz bu proje ile hem geri dönüşümle sıfır atık projesine destek vediler, hem de paylaşmayı ve hediyeleşmeyi idrak ettiler.Projede emeği geçen Hursunlu Ilkokulu ve Ortaokulu idareci, öğretmen ve  öğrenciler ile tüm Hursunlu halkına teşekkür ediyoruz. “ dedi.
HABER / SERKAN AKGÖL 

Bu haber 348 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
ELEKTRİK TRAFOSUNA KENDİNİ ASARAK İNTİHAR ETTİ
ELEKTRİK TRAFOSUNA KENDİNİ ASARAK İNTİHAR ETTİ
AKŞEHİRSPOR İŞTİSARE TOPLANTISI YAPILDI
AKŞEHİRSPOR İŞTİSARE TOPLANTISI YAPILDI