İDLİBE YARDIM TIRLARI DEVAM EDİYOR
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

İDLİBE YARDIM TIRLARI DEVAM EDİYOR

Akşehir ilçesinde başlatılan insani yardım kampanyası kapsamında toplanan yardım düzenlenen törenle Suriye’ye doğru yola çıktı.

21 Şubat 2020 - 09:33

Akşehir İHH temsilciliği önderliğinde başlatılan, Akşehir Belediyesi, Akşehir Ticaret ve Sanayi Odası ile ilçedeki sivil toplum kuruluşlarının da desteklediği yardım nedeniyle Nasreddin Hoca Meydanı'nda tören düzenlendi. Törende konuşan İHH Akşehir Temsilcisi Ahmet İbişdayı "Kıymetli hazırun saygıdeğer kardeşlerim, bugün burada bir yardım kampanyasının neticesi olarak toplandık. daha önce başlatmış olduğumuz Suriye'nin idlip kırsalındaki göç etmiş muhacir insanların ihtiyaçlarını gidermek için Ocak ayında Akşehir'de bir kampanya başlatmıştık. iHH insani yardım vakfı Suriye'de savaş başladığından itibaren bugüne kadar hiç yardımını desteğini kesmeden maddi manevi insanların ihtiyaçları ne varsa onları gidermek için bugüne kadar sürekli çalışmıştır. Bizler Akşehir'de İHH temsilciliğimiz olarak buradaki sivil toplum kuruluşlarımız ile birlikte Akşehir belediyesi Akşehir kaymakamlığı ve özellikle Akşehir halkımızın desteği ile başlatmış olduğumuz kampanya neticesinde bugün ikinci yardım tırımızı göndermek için burada toplanmış bulunmaktayız. Daha önceki yardım tırımızın içerisinde ağırlıklı olarak giyim kuşam ve çadır içi mefruşatı battaniye halı kilim kuru gıda göndermiştik. bugün ise 23 ton un ve yine battaniye halı giyse ve bunun gibi acil insani yaşam malzemeleri gönderiyoruz. Maalesef gün geçtikçe ihtiyaç daha da artıyor idlip kırsalındaki o acı manzara daha da ilerliyor.Her gün göç eden insanların sayısı fazlalaşıyor.Suriye rejimi zalim Esad her gün bomba, her gün insanlara zulüm, elinden ne geliyorsa kendi halkına hiç acımadan hiç çekinmeden işkence, baskı uygulamaktadır. bizler insani görevimizi yapmak için buradayız onun için yardım yapıyoruz oradaki insanlar bizim Müslüman kardeşlerimizdir. Neticede orada bir insan hayatı var ve insanlar bir dilim ekmeğe, bir battaniye ile barınmaya, bir çadır ile üzerlerinin kapanmasına ihtiyaçları var.  Aylarca belki savaşın ilk yılından bu yana 9 yıldır bu hayatı sürdüren aileler var. Aileler çadırlara yerleştiriliyor. Geçici çadırlardan sonra kalıcı biriketten konutlar yapılmaya başlandı ve oralara yerleşiyorlar. İhtiyaç malzemelerinin arkası takviye olmayınca çabuk bitiyor. Gün geçtikçe daha da çok ihtiyaç haline geliyor. onun için biraz daha çabalamamız gerekiyor. insanlara duyurmamız gerekiyor bunu anlatmamız gerekiyor.
Yardımlarımızı göndermeye devam ediyoruz devam edeceğiz. Elazığ ve Malatya'daki depremzede kardeşlerimize buradan nakdi yardım gönderdik. Konya İHh merkezden yardım tırlarımız, arama kurtarma ekiplerimiz, ve aş evlerimiz oraya giderek günde iki öğün yemek dağıttılar. Genel merkezden yine yardım tırlarımız gitti. Kurmuş olduğumuz çadırlarda insanlar hayatlarını sürdürmeye çalışıyorlar.Sizlerden gelen ayni ve nakdi yardımları en kısa zamanda ulaştırmak için çaba sarf ediyoruz.inşallah yakın zamanda tekrar bir kaç tır daha gönderir insanların ihtiyaçlarını biraz olsun karşılamış oluruz.Katkılarından dolayı, imkânlarını esirgemeyen Akşehir belediyesine, makasçı inşaat Limited şirketi ne, ticaret odası başkanlığına, Şahin un fabrikası sahipleri ne basın mensuplarımıza, akşehir'deki yerel radyoları mıza, sivil toplum kuruluşlarımız a, ve çok kıymetli yardımsever Akşehir halkımıza desteklerinden dolayı teşekkür ediyoruz." Konuşmanın ardından yapılan dua ile yardım tırı Suriye'ye doğru yola çıktı.
Törene, Akşehir Belediye Başkan Vekili İsmail Hakkı Koç, Akşehir Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ahmet Emin Makascı, Konya İHH yönetim kurulu üyesi Başkan yardımcısı vekili, İHH Akşehir Temsilcisi Ahmet İbişdayı ile Akşehir'deki STK temsilcileri katıldı.
HABER / MEHMET İNCE 

Bu haber 586 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
BAŞSAVCI ASLANCI'DAN KORONAVİRÜS TEDBİRLERİ AÇIKLAMASI
BAŞSAVCI ASLANCI'DAN KORONAVİRÜS TEDBİRLERİ AÇIKLAMASI
Sağlık Bakanlığı Sözleşmeli Personel Yerleştirme Sonuçları Açıklandı
Sağlık Bakanlığı Sözleşmeli Personel Yerleştirme Sonuçları...