İKTİSADİ VE İDARİ BİLİMLER FAKÜLTESİ KALİTESİNİ...
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

İKTİSADİ VE İDARİ BİLİMLER FAKÜLTESİ KALİTESİNİ TESCİLLEDİ

Selçuk üniversitesi Akşehir İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi bir ilki daha gerçekleştirerek Lisans Düzeyi Eğitim Öğretim Faaliyetlerini niteliğini bir sistem belgesi olan TS EN 9001 : 2015 belgesi ile tescilledi.

17 Mayıs 2019 - 09:19

Akşehir İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi birçok üniversitenin başvuru yapıp sonuçlandıramadığı ISO  belgesini almayı başardı. Belgenin alınmasında başta S.Ü. Rektörlüğünün katkı ve desteği olmak üzere Fakülte Dekanı  Prof.  Dr.  H. Serdar ÖĞE,  Dekan Yardımcısı Prof.  Dr.  Atilla KARAHAN, Fakülte Sekreteri Muhammet  ALTUNYALDIZ  ve Danışmanlık kısmında ise Akşehir Kalkınma Derneği Başkanı Mali Müşavir Ahmet YILDIZ'ın titiz çalışmaları neticesinde kısa zamanda belge alma işlemini sonuçlandırılmıştır.
Belge ile açıklama yapan Fakülte Dekanı Öğe “ Uluslararası Standardizasyon Kuruluşu (ISO) her 5 yılda bir standartları gözden geçirmekte, ihtiyaçlar doğrultusunda rezive etmekte ve ilgili taraflar için kullanışlı hale getirmektedir. Türk Standartları Enstitüsü tarafından Ocak 2016'da Türk Standardı ( TS EN 9001: 2015)olarak yayınlanmıştır.
Yeni versiyonda, üst düzey liderlik, taahhüt, uyum, amaç, karşılaşılan risk ve fırsatlar üzerine özellikle vurgu yapılmakta, yasal şartlar, rekabetçi pazar teknoloji, sosyal kültürel-ekonomik çevreler, kuruluşun kültürü, bilgisi, performansı gibi hususlar kuruluşun bağlamının anlaşılmasında rol oynamaktadır. Fark edilebilir değişiklik standart yapı ile, çoklu yönetim sistemi kullanan kuruluşların yönetim sistemlerinin entegrasyonunu kolaylaştırılmıştır. Diğer bir değişiklik ise standardın risk tabanlı yaklaşım üzerine odaklanmasıdır. Bu yaklaşım her zaman standardın bir parçası olmasına rağmen, yeni versiyonda daha belirgin hale getirilmiştir.
 Fakülte olarak;  Yüksek seviyeli kalite standartlarının benimsenmesi, Proses yaklaşımının daha iyi anlaşılması ve uygulanmasını desteklemek amacıyla risk tabanlı yaklaşıma yönelik yaklaşıma yönelik belirgin bir şart içermesi, daha az kuralla belirlenmiş şartların olması, dökümanlar üzerinde daha az vurgu yapılması, hizmetler için arttırılmış uygulanabilirliğinin olması, kalite yönetim sisteminin sınırlarını tanımlama için bir şart içermesi, kurumsal yapıya vurgu yapılması, liderlik üzerine arttırılmış vurgu yapılması, müşteri memnuniyetine arttırmaya yönelik istenen çıktılara ulaşma ile ilgili daha fazla vurgu olması için çaba göstermekteyiz dedi.
Ayrıca Öğe; “Bu belge bizim için bir ilk biz fakültemizde eğitim ve öğretimizle öğrencilerimize  kaliteli bir eğitim için çalışmaktayız. Amacımız her zaman farkındalık yaratarak tercih edilen ve mezunlarını da tercih edildiği bir yükseköğretim kurumu olarak en iyiye en kısa zamanda ulaşmaktır. Bu belgenin alınmasında bizzat emek veren Öğretim Elemanlarımıza, Fakülte Sekreterimize, Mali Müşavir Ahmet Yıldız'a ve tüm çalışanlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.
HABER / GÜLŞEN YILDIZ 

Bu haber 920 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
POLİS MEMURU ÖZEN EMEKLİ OLDU
POLİS MEMURU ÖZEN EMEKLİ OLDU
KENDİNE ÖZGÜ TADI VE KOKUSUYLA ÜNLÜ ORGANİK
KENDİNE ÖZGÜ TADI VE KOKUSUYLA ÜNLÜ ORGANİK "ÇAKILLAR...