İLÇE SAĞLIK EKİPLERİNDEN TARIM İŞÇİLERİNE ZİYARET
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

İLÇE SAĞLIK EKİPLERİNDEN TARIM İŞÇİLERİNE ZİYARET

Akşehir İlçe Sağlık Müdürlüğü personelleri tarafından, mevsimsel tarım işçileri çadırlarında düzenli olarak ziyaret ediliyor..

22 Haziran 2022 - 23:44

Akşehir İlçe Sağlık Müdürlüğü personelleri tarafından, mevsimsel tarım işçileri çadırlarında düzenli olarak ziyaret edilerek mobil sağlık hizmeti ile temel sağlık hizmetlerine kolay ulaşamayan dezavantajlı gruplara, yerinde koruyucu ve geliştirici sağlık hizmetleri veriliyor. ; İlçe Sağlık Müdürü Dr.M.Sait YALÇIN kırsalda çalışan “Mevsimsel Tarım İşçilerinin” ihtiyacı olan; muayene, sağlık taraması, gebe takip, aşı programları, sağlıklı beslenme eğitimi, aile planlaması eğitimi gibi sağlık hizmetlerini Gezici Mobil Araçlarla, uzman sağlık ekiplerince verildiğini belirtti. 
İlçe Sağlık Müdürü Dr. Muhammet Sait YALÇIN;  tarım alanlarında çalışan işçilerin sağlık hizmeti almak için kent merkezindeki sağlık kurumlarına gelmekte zorluk yaşadıklarını, bu yüzden işçileri yerinde ziyaret edip hizmet vermenin önemli olduğunu belirtti. Dr. Muhammet Sait YALÇIN, İlçemiz ve İlimiz de sağlık sorunlarının en aza indirilmesi, olumsuzlukların önüne geçilmesi, bulaşıcı hastalıklar, kronik hastalıklar ve diğer problemlerin önlenmesi amacıyla bu tür dezavantajlı gruplara sağlık hizmeti vermeye devam edeceğiz" dedi.
HABER / MEHMET İNCE 

Bu haber 232 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
OTOMOBİL DÜĞÜN YERİNE DALDI 5 YARALI
OTOMOBİL DÜĞÜN YERİNE DALDI 5 YARALI
KAZADA ÖLEN AMATÖR FUTBOLCU, SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI
KAZADA ÖLEN AMATÖR FUTBOLCU, SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI