İLÇEMİZDE ÇEVRE, SIFIR ATIK, GERİ DÖNÜŞÜM VE İKLİM...
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

İLÇEMİZDE ÇEVRE, SIFIR ATIK, GERİ DÖNÜŞÜM VE İKLİM DEĞİŞİKLİĞİ ETKİNLİKLERİ

2021-2022 Eğitim Öğretim Yılında Akşehir'e bağlı okul ve kurumlarda Çevre, Sıfır Atık, Geri Dönüşüm ve İklim Değişikliği konularında çeşitli etkinlikler ve çalışmalar gerçekleştirildi.

22 Haziran 2022 - 23:45

Akşehir Milli Eğitim Müdürlüğü yapılan etkinliklerle ilgili olarak şu ifadelere yer verdi: "2021-2022 Eğitim Öğretim Yılında Müdürlüğümüze bağlı okul ve kurumlarımızda Çevre, Sıfır Atık, Geri Dönüşüm ve İklim Değişikliği konularında çeşitli etkinlikler ve çalışmalar yapılmış, yürütülen bu faaliyetler çerçevesinde çevre bilinci, sıfır atık, geri dönüşüm konularında farkındalığın artırılması sağlanmaktadır.
Yapılan Çalışmalar:
Müdürlüğümüze bağlı okul/kurumlarda bahçe düzenlemeleri, damlama sulama sistemleri, hobi bahçeleri, sera yapımı, fidan dikimi, çevre gezileri, geri dönüşüm tesisleri ziyaretleri, atık biriktirme faaliyetleri vb. etkinlikler yapılmaktadır. Okullarımızda, geri dönüştürülebilen ve dönüştürülemeyen atıkların, atık kumbaralarına atılması sağlanmakta, atık pil, bitkisel atık yağ ve çevreye zarar veren çeşitli kimyasalların geri dönüşüm firmalarına ve İlçe Belediye ekiplerine teslimi yapılmaktadır. 5 Haziran Çevre Gününün içinde bulunduğu haftanın “Türkiye Çevre Haftası” olması münasebetiyle çevre yürüyüşü düzenlenmiştir. Çevre, Sıfır Atık, Geri Dönüşüm ve İklim Değişikliği konularında farkındalık yaratmak için Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü ile koordineli bir biçimde eğitimler düzenlenmiş, eğitimler sonunda düzenlenen yarışmalar ile derece giren öğrencilerimiz ödüllendirilmiştir. İlçemiz okullarında 2021-2022 Eğitim-Öğretim Yılı içerisinde Çevre, Sıfır Atık, Geri Dönüşüm ve İklim Değişikliği konularında ortaya çıkarılan eserler ve ürünler Çevre Haftasında düzenlenen sergide vatandaşlarımızın ziyaretine sunulmuştur." 
HABER / MEHMET İNCE 

Bu haber 351 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
HALI SAHA YAPIMLARI DEVAM EDİYOR
HALI SAHA YAPIMLARI DEVAM EDİYOR
BAŞKAN ERTAŞ VATANDAŞA PİDE SATIŞI YAPTI
BAŞKAN ERTAŞ VATANDAŞA PİDE SATIŞI YAPTI