ILGIN’DA ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLANDI
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

ILGIN'DA ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLANDI

İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa KILINÇ’ın saat 10:00’da Atatürk Anıtına İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü çelengini sunması ile başlayan programa, saat 11.00'de Sahib Ata Termal Otel toplantı salonunda devam edildi.

26 Kasım 2019 - 09:53

Öğretmenler günü kutlama programına; Kaymakam Y. Fatih KADİROĞLU, İlçe Belediye Başkanı Yalçın ERTAŞ, İlçe Jandarma Komutanı Mustafa ELGÜN, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa KILINÇ, protokol üyeleri, okul müdürleri ve öğretmenler katıldı.Saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasının ardından Toki Mesleki Teknik Anadolu Lisesi Öğretmeni Emre SU, göreve yeni başlayan öğretmenler adına bir konuşma yaptı. Emekli Öğretmenler adına da İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü İhsan Çolak’ın konuşması yer aldı.
İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Kılınç’ın günün anlam ve önemini belirten bir konuşmasında,
“Öğretmen, öğrencilerine ve bütün topluma liderlik yapma misyonunun sahibidir. Bu nedenle sürekli kendini geliştirmeli, yenilikleri yakından takip etmeli, mesleğinin onurunu ve şerefini her zaman korumalıdır. Bizim her halimiz saygınlığımızı arttırmalıdır. Ayrıca unutulmamalıdır ki öğretmenlik bir öğrenme sürecidir. Öğretmenlik, emek, özveri ve fedakarlık mesleğidir. Bu fedakarlık mesleğinin toplumda her türlü saygıyı ve itibarı hak ettiğini söyledi.
Kaymakam Kadiroğlu tarafından 2018-2019 eğitim öğretim yılında emekli olan öğretmenler için Hizmet Şeref Belgesi’ni takdim edildi.TOKİ Mesleki Teknik Anadolu Lisesi’nin hazırlamış olduğu programda; öğretmenler için hazırlanan video ile şehit öğretmenlerimiz için hazırlanan sunuma müteakip, ilçe milli eğitim şube müdürüEmrah KAYIMKAYA’nın şiir dinletisi ve öğretmenler tarafından oluşturulan koro tarafından müzik ziyafeti sunuldu.Öğretmenler günü ile ilgili yarışmalarda dereceye giren öğrencilere  hediyeleri protokol tarafından verildi.Milli Eğitim Bakanlığı 2023 Eğitim Vizyonu çerçevesinde, ilçe kaymakamlığı öncülüğünde hayata geçirilen Ilgın vizyon 2023'e koşuyor kapsamında ödüle layık görülen yönetici ve öğretmenlere başarı belgeleri Kaymakam Y.Fatih KADİROĞLU, Belediye başkanı Yalçın ERTAŞ ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa KILINÇ tarafından verildi.
İlçe Milli Eğitim Müdürü, eğitim faaliyetlerinin her alanında desteklerini esirgemeyen, bu konuda her türlü imkanı sunan Kaymakam ve belediye başkanına  günün hatırasına tablo hediye etti.
Kutlama programından sonra TOKİ Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Uygulama Oteli’ne öğle yemeği ikram edildi.
HABER MERKEZİ 

Bu haber 434 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
PARAYLA MASKE SATIŞI YASAKLANDI
PARAYLA MASKE SATIŞI YASAKLANDI
BAŞSAVCI ASLANCI'DAN KORONAVİRÜS TEDBİRLERİ AÇIKLAMASI
BAŞSAVCI ASLANCI'DAN KORONAVİRÜS TEDBİRLERİ AÇIKLAMASI