ILGIN’DA TEMİZLİK ZAMANI ETKİNLİĞİ
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

ILGIN'DA TEMİZLİK ZAMANI ETKİNLİĞİ

Ilgın İlçesinde Şimdi Tırmanış Değil Temizlik Zamanı etkinliği yoğun katılımla düzenlendi.

14 Ekim 2019 - 08:33

Ilgın ilçesinin  yeşilliğiyle öne çıkan mesire alanlarından Bulcuk Göletinde “ En Güzel Temizlik Kirletmemektir “ sloganıyla Ilgın Belediye Başkanlığınca düzenlenen çevre temizliği etkinliğine Ilgın Kaymakamı Y.Fatih KADİROĞLU, Ilgın Belediye Başkanı Yalçın ERTAŞ, daire amirleri, Siyasi Partilerin İlçe Başkanları, Sivil Toplum Örgütleri temsilcileri, Ilgın Doğa Severler Kulübü ve öğrenciler katıldı.Etkinlik öncesi Ilgın Belediyesi önünde toplanılarak İlçe Müftüsü Abdürrahim KOCAGÖL tarafından “ Barış Pınarı Harekatı”nda görev alan Mehmetçiklerimiz için dua yapıldı.Daha sonra çevre duyarlılığı ve temiz çevre bilincine farkındalık oluşturulması için Bulcuk Mesire Alanında, etkinliğe katılanlar tarafından çevre temizliği yapıldı. Ilgın Kaymakamı Y.Fatih KADİROĞLU “çocuklarımıza bırakacağımız en güzel miras temiz çevre bilinci kültürünü oluşturmaktır.Çevre duyarlılığı ve temiz çevre bilinci oluşturmanın yolu da doğayı sahiplenmekten geçer diye ifade etti.Bu bilinci oluşturmak için organize edilen çevre temizliği etkinliğine, katılım gösteren ve organizasyonda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi. Etkinlikle ilgili olarak dağcılık Kulübü ise Şu ifadelere yer verdi: "ÜLKEMİZİN DAĞCILIK KULÜPLERİYLE BİRLİKTE Şimdi Tırmanış Değil, Temizlik Zamanı! İSİMLİ PROJEYE Sultandağı ilçemizin SUDASK Sultandağı Dağcılık ve Gençlik Spor Kulübü, Ilgın İlçemizin Ilgın Doğa Severler Kulübü ve Akşehir Kulübümüz AKADEMİK KULÜBÜ OLARAK DESTEK VERİYORUZ.
İLKİNİ BU-GÜN ILGIN İLÇEMİZDE GERÇEKLEŞTİRDİK.
Etkinliğe Kaymakamımız Yunus Fatih KADİROĞLU, Ilgın Belediye Başkanımız Yalçın ERTAŞ Birim Amirleri, Ilgın Doğa Severler Kulübü ve öğrenciler katıldı.

Mehmetçiğimiz Ülkemiz için tehdit oluşturan terör örgütleri ile yapılan operasyonun adı BARIŞ PINARI operasyonu, yine doğadan esinlenerek yapılan operasyonu biz doğa severler olarak böyle bir operasyon içinde bulunamasakta Bulcuk pınarı temizlik operasyonu yaptık. Ülkemizin her karış toprağına sahip çıkmak silahla korumak Türk ordumuza düşerken doğasına sahip çıkıp her karışını temizleyip koruyup ağaç dikmek bize düşer. Mehmetçiğimizin gazası mübarek olsun, Allah yar ve yardımcıları olsun.


Doğaya ve denize atılan her bir çöp oradaki hayvanlar, , rüzgar ve dalgalar tarafından coğrafyamızın her yerine taşınmakta. Toprakta yetişen, deniz ve Göllerimizdeki yaşama olumsuz etkileyen masum dediğimiz en küçük atığından fabrika atıklarına varana kadar besin değerlerinin düşmesi bu yönde insan sağlığına büyük derecede zarar verdiği biliniyor .
Türkiye Dağcılık Federasyonu Başkanımız Prof. Dr. Ersan BAŞAR Beyin Antarktika kıtasında yaptığı araştırma notlarında bahsettiği çok ilgimi çekmişti.insan eli değmemiş ve ayak izi olmayan yerlerde bile mikro plastiklere rastlamış oldukları şaşırtıcıydı. Her tür atıkların denizlere ve ormana bırakılmaması gerektiği ortaya çıkmaktadır. Piknik alanına insanlar yiyeceklerini taşırken aynı şekilde hafiflemiş ve hacmi küçülmüş olan çöpleri tekrar getirip çöp biriktirme noktalarına bırakmaları gerekmektedir. Hala ilk atılan plastik şişe doğada çözülmediği bilinen bir gerçektir.
katılan tüm herkese AKADEMİK Kulübü olarak teşekkürlerimi sunarım...."
 

Bu haber 419 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
POLİS MEMURU ÖZEN EMEKLİ OLDU
POLİS MEMURU ÖZEN EMEKLİ OLDU
KENDİNE ÖZGÜ TADI VE KOKUSUYLA ÜNLÜ ORGANİK
KENDİNE ÖZGÜ TADI VE KOKUSUYLA ÜNLÜ ORGANİK "ÇAKILLAR...