ILGIN’DA ZABITA DENETİMLERİ DEVAM EDİYOR..
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

ILGIN'DA ZABITA DENETİMLERİ DEVAM EDİYOR..

ılgın Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekiplerince Ilgında hizmet veren işyerlerine yapılan denetimler aralıksız devam ediyor.

21 Aralık 2019 - 09:08

Bazı işyerlerinde yapılan kontrollerde son kullanma tarihi geçen gıda maddeleri Zabıta Müdürlüğü ekipleri tarafından gömülerek imha edildi. Ilgın halkının daha kaliteli ve daha temiz koşullarda hizmet alması için denetimlerini sürdüren Zabıta ekipleri, ilçe genelinde faaliyet gösteren farklı iş kollarındaki işletmeleri ruhsat, hijyen kuralları, genel temizlik, fiyat tarifeleri ve kaldırım işgalleri konusunda denetledi. İşyeri Açma ve Çalışma Ruhsatı, Vergi Levhası, Hijyen Belgesi gibi belgelerin yanı sıra genel hijyen koşullarının da kontrol edildiği çalışmalarda, satışa hazır ürünlerin son kullanma tarihleri, fiyat etiketleri ve gramajları da denetime tabi tutularak eksiklikler tutanakla kayıt altına alındı. Kural ihlali yapan işyerleri, eksiklerini ve hatalarını gidermeleri açısından uyarıldı ve verilen süre sonunda yapılacak kontrollerde aynı hatalar tekrarlanıp yapılan uyarılar dikkate alınmamışsa yasal işlemlerin başlatılacağı konusunda bilgilendirildi.
Denetimlerin aralıksız sürdürüleceğini ifade eden Ilgın Belediye Başkanı Yalçın ERTAŞ “İşyerlerinin, genel kurallara ve işyeri türüne göre özel hususlara uyup uymadığına, işletmenin gerekli izinlerinin olup olmadığına ve ürünlerin saklanma koşullarına bakıyoruz. Denetimlerimizde olumsuzlukların tespiti halinde gerekli uyarıları yapıyoruz. İşletmelerimizin birçoğu gerekli uyarılar yapıldıktan sonra eksikliklerini gideriyor. Burada amaç, değerli esnaflarımıza ceza yazmak veya herhangi bir işletmeyi kapatmak değildir. Halkımızın sağlıklı, temiz ve güvenilir bir hizmet almasıdır. Halkımızın sağlığı, huzuru ve esenliği her şeyden önemlidir. Ayrıca alışveriş yapan vatandaşlarımız da aldıkları ürünlerin üretim tarihlerine ve son kullanma tarihlerine dikkat etmelidir” dedi.
HABER MERKEZİ 

Bu haber 561 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
ÜCRETSİZ MASKELERE BAŞVURU E DEVLETTEN
ÜCRETSİZ MASKELERE BAŞVURU E DEVLETTEN
ZOR DOSTUM ZOR
ZOR DOSTUM ZOR