ILGINLI GENÇLERE ÖZEL KİTAP KAFE
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

ILGINLI GENÇLERE ÖZEL KİTAP KAFE

Ilgın Belediyesi tarafından Lala Mustafa Paşa Külliyesi Büyük Han Toplantı Salonu gençlere özel hazırlanan proje kapsamında Mimar Sinan Kültür Han Kitap Kafe Okuma Salonu olarak yapımı tamamlanıp hizmete açıldı.

07 Haziran 2023 - 11:29

Kıbrıs Fatihi Lala Mustafa Paşa tarafından Mimar Koca Sinan'a 1576 yılında yaptırılan Lala Mustafa Paşa Külliyesi’nde bulunan hanlardan biri olan alanda sürdürülen proje çalışmaları neticesinde yapımı tamamlanan kitap kafe Ilgınlı gençler tarafından büyük bir ilgi ile karşılandı.Serdar Tuncer konferansıyla gerçekleşen açılış programı vatandaşların yoğun ilgisine neden oldu. Açılış programında konuşma yapan Ilgın Belediye Başkanı Yalçın Ertaş “Çok amaçlı salon olarak hazırlanan proje konferans salonu, kütüphane, kafe ve ders çalışma alanlarından oluşuyor. İnşallah gençlerimizle düzenli olarak yaptığımız buluşmaların yeni adresi burası olmuş olacak. Gençlerimize hayırlı olmasını diliyorum. Ayrıca tarihi bir mekânda kıymetli hemşehrilerimin yoğun katılımıyla Serdar Tuncer Hocamızı dinlemek bizleri mest etti. Bu güzel gece için hocamıza ve bizleri yalnız bırakmayan hemşehrilerime teşekkür ediyorum.” dedi.
Ilgın Belediye Başkanı Yalçın Ertaş gençlerin her daim yanında olduklarını ve gençler için yapılan projeleri ortak akılla, birlikte karar aldıklarının vurgusunu yaparak “Selçuklu ve Osmanlı eserleri arasında kalan; Lala Mustafa Paşa Külliyesi ile Pir Hüseyin Bey Ulu Camii çevresinde yapımına başlayacağımız Osmanlı Kent Meydanı Projesi, Lala Mustafa Paşa Külliyesi karşısında yapımı devam eden Ilgın İş Hanı Projesi ve Lala Mustafa Paşa Külliyesi arkasında restorasyonu devam eden Ilgın Müftü evleri projemizle şehrimizin merkezinde önemli bir değişime imza atıyoruz. Tabi yapılan bu çalışmaların içerisinde gençlerimize özel bir alan ayırdık. Lala Mustafa Paşa Külliyesi içerisinde bulunan Büyük Han Toplantı Salonunu kitap kafe projesi kapsamında gençlerimize özel olarak yapıyoruz. Çok amaçlı salon olarak hazırlanan proje konferans salonu, kütüphane, kafe ve ders çalışma alanlarından oluşuyor. İnşallah gençlerimizle düzenli olarak yaptığımız buluşmaların yeni adresi burası olmuş olacak. Şimdiden gençlerimize hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.

HABER MERKEZİ 

Bu haber 556 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
YALVAÇ'TA KAZA: 1 ÖLÜ, 3 YARALI
YALVAÇ'TA KAZA: 1 ÖLÜ, 3 YARALI
YUNAK DOĞALGAZ BORU HATLARINDA SIKI ÇALIŞMA
YUNAK DOĞALGAZ BORU HATLARINDA SIKI ÇALIŞMA