İLKOKUL ÖĞRENCİLERİNDEN ÖRNEK DAVRANIŞ
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

İLKOKUL ÖĞRENCİLERİNDEN ÖRNEK DAVRANIŞ

Haydar Tuna İlkokulu 3. Sınıf Öğrencileri Akşehir Huzurevini ziyaret ederek kimsesiz yaşlıların bayramlarını kutladı.

07 Haziran 2019 - 00:53

Ramazan Bayramının gelmesiyle vatandaşlar akraba ziyaretlerinde bulunurken, örnek projeleriyle ilçemizde ses getiren Haydar Tuna İlkokulu öğrencileri sınıf öğretmenleri Yunus Yurt rehberliğinde bayramin birinci gününde huzur evindeki yaşlıları yalnız bırakmadı.
Öğretmenleri Yunus Yurt ile beraber huzurevine giden minikler, huzurevi sakinlerinin neşe kaynağı oldular. Ellerinde çiçekleriyle tek tek huzur evinde kalan yaşlıları ziyaret edip ellerini öpen öğrenciler yaşlılarla uzun süre sohbet etti. 3.sınıf öğrencileri ile Huzurevi sakinlerini bir araya getirerek, Çocuklara manevi değerlere sahip çıkmayı ve sosyal sorumluluk bilinci aşılamayı hedeflediklerini dile getiren sınıf öğretmenleri Yunus Yurt:Sevgi paylaştıkça çoğalır ilkesinden hareketle hayatımızın bir parçası olan, geçmişten günümüze köprü vazifesi gören ve deneyimlerinden istifade etmemiz gereken saygıdeğer büyüklerimizi ziyaret etmiş olduk. Çocuklarımız kısa da olsa onlarla zaman geçirmenin, fikirlerini paylaşmanın, keyfini ve mutluluğunu yaşadılar. Ziyaretimizin amacı çocuklarımızın kültürel değerlerimize sahip olarak yetişmeleri ve sosyal sorumluluk bilinci kazanmalarını sağlamaktır. Ayrıca öğrencilerimizle yakından ilgilenen huzurevi çalışanlarına da göstermiş oldukları misafirperverlik için teşekkür ederiz” dedi.
Huzurevine ilk kez giden minikler yaşlıların ellerini öpüp onlarla sohbet ettiler. Huzur evi çalışanları ve orda bulunan yaşlılar, minikleri tüm sevecenlikleri ve güler yüzleriyle karşıladılar. Ziyaretten memnun olan huzurevi sakinleri ise bir nebze olsun torun hasretlerini gidermiş olduklarını ve bulundukları ortamdan ve yapılana ziyaretlerden çok mutlu olduklarını ifade ettiler.
HABER / GÜLŞEN YILDIZ 

Bu haber 767 defa okunmuştur.

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • ALİ AK
  11 ay önce
  EVET ÖRNEK DAVRANIŞTAN DOLAYI KUTLAR,TEBRIK EDERIM,İYİ VARSINIZ
 • Kudret Dolu
  11 ay önce
  Çok zarif bir davranıış. Öğretmen ve tüm öğrencilerimizi, sosyal sorumluluk bilinci oluşmasında olumlu katkılarından ötürü tebrik ederim. Maşaallah.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
ATAKENT KAVŞAĞINDA KAZA 1 YARALI
ATAKENT KAVŞAĞINDA KAZA 1 YARALI
UZMAN ÇAVUŞ UYUŞTURUCU İLE YAKALANDI
UZMAN ÇAVUŞ UYUŞTURUCU İLE YAKALANDI