İMAM HATİP LİSESİNDE YANGIN TATBİKATI
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

İMAM HATİP LİSESİNDE YANGIN TATBİKATI

Akşehir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Konya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı işbirliği işbirliğiyle Akşehir Şehit Zeynep Sağır İHO ve AİHL Fen ve Sosyal Bilimler Proje Okulunda yangın tatbikatı düzenlendi.

17 Kasım 2021 - 10:30

Akşehir Şehit Zeynep Sağır İHO ve AİHL Fen ve Sosyal Bilimler Proje Okulunda düzenlenen tatbikatta çalan alarmla  öğrenciler  okul binasını düzenli bir şekilde boşaltmaları sağlandı. Bu arada okulun en üst katında sis bombaları ile temsili olarak yangın çıkartıldı. Alev almış bir LPG tüpünün söndürülmesi ve yakılan ateşe yangın tüpleri ile müdahale uygulamalı olarak gösterildi. İtfaiye Daire Başkanlığı ekipleri; öğrencilere, öğretmenlere ve personele özellikle deprem ve yangın afetleri ile acil durumlarda neler yapılması gerektiği ile ilgili bilgiler veriyor. Bilgilendirme sonrasında her bir okulda tahliye ve yangın tatbikatları yapılıyor.  
Ekipler, öğrencilere gerek ev ortamlarında ve gerekse okulda herhangi bir acil durum çıktığında neler yapmaları gerektiği anlatıyor.  Daha sonra okul bahçesinde çıkan yangına nasıl müdahale edileceği ve yangın esnasında neler yapılması gerektiği uygulamalı olarak gösteriliyor. Ayrıca, İtfaiye Daire Başkanlığı görevlilerinin acil durumlarda kullandığı ekipmanlar öğrencilere tanıtılıyor.Akşehir İlçe Milli Eğitim Müdürü Barbaros Topaloğlu ve şube müdürleride eğitim ve tatbikatlara katılarak öğrenci ve öğretmenlerle birlikte oluyor.  Okul Müdürü Metin Tunçer ; "Okul personelimiz ve öğrencilerimize yönelik yapılan bu etkinliklerde bizlere yardım ve desteklerini esirgemeyen Konya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı ve personeline çok teşekkür ediyorum." dedi.
HABER / MEHMET İNCE 

Bu haber 346 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
AKŞEHİR BEYAZA BÜRÜNDÜ
AKŞEHİR BEYAZA BÜRÜNDÜ
TARAFTARLARA MAÇ YASAĞI  GETİRİLDİ
TARAFTARLARA MAÇ YASAĞI GETİRİLDİ