İMAM HATİP ÖĞRENCİLERİ SÜVEYDA’YI İZLEDİ
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

İMAM HATİP ÖĞRENCİLERİ SÜVEYDA'YI İZLEDİ

Akşehir Belediyesi bünyesinde faaliyete geçen Genç Akşehir Kültür Sanat Eğitim ve Spor Merkezi (Genç AKSES Merkezi) ve AKİMMED (Akşehir İmam Hatip Okulları Mezunları ve Mensupları Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği) öğrencileri için düzenlediği proje kapsamında İmam Hatip Ortaokulları ile İmam Hatip Lisesi öğrencilerini Akşehir Kültür Merkezinde “Süveyda” filmiyle buluşturdu.

23 Kasım 2021 - 10:32

İmam Hatip Ortaokulları ve İmam Hatip Liseleri’nin milli ve manevi gelişimlerine katkı sunmak amacıyla gerçekleştirilen organizasyonda Süveyda filmi, 22 Kasım Pazartesi günü ilk gösterimini sabah ve öğlen olmak üzere, Akşehir Kültür Merkezinde bulunan 24 Ağustos Sinemalarında yoğun katılımla izletildi. 6 gün sürecek olan etkinliğe toplam 1431 öğrenci katılması planlanıyor.
Süveyda filminde 11 yaşında bir çocuk olan Hadim, dedesi ile birlikte ders çalıştığı sırada evin karşı duvarına beyaz bir güvercin konar.Beyaz güvercinden fazlasıyla etkilenen Hadim, o andan itibaren beyaz güvercini aklından çıkaramaz. Güvercini kendisiyle konuşmaya gelen bir melek olarak gören Hadim, Derviş'in diyar diyar aradığı sevdiği Süveyda’nın adını ona verir. Aradan geçen birkaç günün ardından Hadim, güvercini rüyasında görür. Rüyasında güvercini önce dedesinin omzunda daha sonra ise boş bir tabutun içinde görmesi ve Hadim'i ürkütmesiyle geçen konu katılımcılardan tam not aldı. 
Akşehir Belediye Başkanı Dr. Salih Akkaya da yaptığı konuşmada “Süveyda adlı filmimiz, İmam Hatip Ortaokulları ile İmam Hatip Liselerine bir hafta boyunca gösterimde olacaktır. Akşehir Belediyesi olarak öğrencilerimizeyönelik, bu tarz eğitici ve kültürel etkinliklerimize devam edeceğiz. Okullarımızın yoğun katılım sağlamasına katkı sunan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüze, okullarımızın idarecilerine, velilerimize ve öğrencilerimize de teşekkürlerimi sunuyorum” ifadelerini kullandı. 
HABER MERKEZİ 

Bu haber 259 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
AKŞEHİR BEYAZA BÜRÜNDÜ
AKŞEHİR BEYAZA BÜRÜNDÜ
TARAFTARLARA MAÇ YASAĞI  GETİRİLDİ
TARAFTARLARA MAÇ YASAĞI GETİRİLDİ