İŞÇAN’DAN YARIYIL MESAJI
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

İŞÇAN'DAN YARIYIL MESAJI

Yunak İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahmut İşcan, 2021 - 2022 eğitim öğretim yılının birinci kanaat döneminin sona ermesi nedeniyle bir mesaj yayınladı.

21 Ocak 2022 - 10:46

Pandemi dönemi olmasına rağmen, alınan önlemler sayesinde hiç bir eğitim kurumunu kapatmadan birinci dönemi tamamlamanın mutluluğunu yaşadıklarını ifade eden Yunak İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahmut İşcan, yarıyıl mesajında şunları kaydetti:
"2021-2022 eğitim ve öğretim yılının ilk dönemi 21 Ocak Cuma günü sona eriyor. Öğretmenlerimizle  yoğun bir çalışma dönemini geride bırakarak kısa bir dinlenme molası veriyoruz. Pandemi dönemi olmasına rağmen, alınan önlemlerle hiç bir eğitim kurumunu kapatmadan birinci yarıyılı kapattık. Geçen yıldan kalan özlemle bu yıl öğrenci ve öğretmenlerimizin  şevk ve azmini belirgin bir şekilde gördük. İkinci döneme de aynı aşk ve azimle tekrar başlayacaklarına inanıyorum.
Bu yıl bakanlığımızın başlatmış olduğu "Kütüphanesiz Okul Kalmasın" projesi kapsamında kütüphanesiz okulumuz kalmadı. Şimdi, bu  kütüphanelerdeki kitap sayısının artırılması için yoğun bir çalışma başlardık. Yine, bu yil ekstra çalışmalara bir çok yavrumuzu okul öncesiyle tanışırtırdık, buluşurduk. Konya İnsan Mektebi kapsamında ÖDM denemelerine devam ettik. Hijyen ve pandemi önlemleri kapsamında İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzün büyük destekleriyle yüklü miktarda maske ve temizlik maddesi dağıttık. Yine Bakanlığımızın ve İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzün destekleriyle pek çok okulumuzun bakım ve onarımını gerçekleştirdik.   Yunak Milli Eğitim camiası olarak bizlere emanet edilen çocuklarımızın akademik anlamda en iyi şekilde eğitim almalarını; yerli ve milli değerlerimizi özümsemiş, hür iradesiyle değerlerini savunmayı karakter haline getirmiş bireyler olarak yetişmelerini en önemli hedefimiz olarak gördük. 
Bu süreçte, eğitim öğretimde bir bütünün ayrılmaz tarafları olan öğretmenlerimize, velilerimize ve diğer paydaşlarımıza müteşekkir olduğumu belirtmek isterim.
Bu duygu ve düşünceler içerisinde Yunak ilçemizin ve ülkemizin eğitim öğretim sürecine katkı sunan herkese teşekkürlerimi sunuyor, tüm öğrenci ve öğretmenlerimizin bereketli bir tatil dönemi geçirmelerini diliyorum.”
HABER MERKEZİ 

Bu haber 338 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
OTOMOBİL DÜĞÜN YERİNE DALDI 5 YARALI
OTOMOBİL DÜĞÜN YERİNE DALDI 5 YARALI
KAZADA ÖLEN AMATÖR FUTBOLCU, SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI
KAZADA ÖLEN AMATÖR FUTBOLCU, SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI