IŞIN KARACA NASREDDİN HOCA TÜRBESİNİ ZİYARET ETTİ
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

IŞIN KARACA NASREDDİN HOCA TÜRBESİNİ ZİYARET ETTİ

Akşehir’de bir konser veren Ünlü Sanatçı Işın Karaca, konser sonrasında Nasreddin Hoca Türbesini ziyaret etti. Türbe önündeki ‘Dünyanın Ortası Burasıdr’ yazan platforma parmak basan ünlü sanatçı ‘Dünyanın ortasına parmağımı basıyorum’ dedi.

09 Temmuz 2019 - 01:28

60. Uluslararası Akşehir Nasreddin Hoca Şenliği kapsamında Konya’nın Akşehir İlçesinde bir konser veren ünlü pop müzik sanatçısı Işın Karaca, konserden sonraki gün eşi Tuğrul Odabaş ile birlikte Nasreddin Hoca Türbesini ziyaret etti. Işın Karaca ve eşine Akşehir Belediye Başkanı Salih Akkaya’da eşlik etti.
Türbe girişinde başını örten Işın karaca, eşi ve Başkan Akkaya ile birlikte türbede dua etti. Duanın ardından cep telefonu ile bol bol fotoğraf çeken sanatçı Karaca, Nasreddin Hoca’yı kızının çok sevdiğini söyledi.
Akşehir’de olmaktan ve Nasreddin Hoca türbesini ziyaret etmekten mutluluk duyduğunu ifade eden Işın Karaca “Hepimiz Nasreddin Hoca’nın fıkraları ile büyüdük, bu mizahı, kültüre başka bir pencereden bakıyor olması çok önemli. Eşim Tuğrul kızımıza bir şey anlatırken hep Nasreddin Hoca’nın fıkralarını kullanır. Kızım Mia’da çok kullanıyor, 7 yaşında olmasına rağmen. Bu kadar önemli ve kıymetli bir insanın mezarını ziyaret etmeden gitmek olmazdı” dedi.
Akşehir’e ikinci kez geldiğini belirten Işın Karaca, “Dün akşamki konser çok keyifliydi. Halkın sevgisi muhteşemdi. Sahnede bir ara ağlayacağım ben dedim. O ‘Bir Şarkısın Sen’ şarkısını söylemeleri muhteşemdi. Eve gidip kızıma izletmek istiyorum, bak böyle bir yere gittim, böyle bir konser verdim ve böyle bir halkla karşılaştım diye. Çok kıymetli bir geceydi bizler için. Sevgili Belediye Başkanımıza öncelikle nazik daveti için teşekkür ediyoruz. İnanılmaz keyif aldık, her sene gelmek istiyoruz. 6 bin kişiyi ayakta tutup, iki, iki buçuk saat boyunca hiç oturtmadan devam etmek gerçekten çok enerji gerektiriyor. Hani bazıları bırakır 2 şarkı sonra biraz dinlendireyim falan ama ben ona da yokum çünkü her gün gelmiyorum. Haliyle istiyorum ki her dakika dolu dolu geçsin. Bu gün Akşehir’de ‘Dün akşam Işın Karaca konseri muhteşemdi. Gelmediniz mi? Tüh kaçırdın, keşke gelseydiniz’ denilmesini çok istiyorum. İzleyicimizin ağzına bir tat bırakmak, bir hoş görü, sevgi ve saygı çok önemli, çok güzel bir geceydi” dedi.
Akşehir Belediye Başkanı Salih Akkaya’da sanatçı Işın Karaca ve ekibine teşekkür ederek “Işın Karaca Hanımefendinin dün akşam ki konseri gerçekten yoğun bir ilgiye mazhar oldu. Nasreddin Hoca Şenliğimiz dolu dolu etkinlikler devam ediyor. Şu anda Hoca’mızın ifadesiyle dünyanın ortasındayız. Tekrar Nasreddin Hocamıza rahmet diliyorum. Onun torrunu olmak gerçekten bizim için büyük bir miras, büyük bir onur. Akşehir’de yaşamış olması, Onun fıkralarının Akşehir’de yaşanmış olması önemli. O bizim büyüğümüz ve Akşehir’imizin manevi mimarı’ diye konuştu.
Işın Karaca daha sonra Nasreddin Hoca Türbesi önündeki ‘Dünyanın Ortası Burasıdr’ yazan platforma ayağına basarak ‘inanmayan ölçsün’ dedi. Eşinin de platformda fotoğrafları çeken Karaca daha sonra eşiyle birlikte platforma parmaklarını basarak “Dünyanın ortasına parmağımızı bastık” dedi.
HABER MERKEZİ 

Bu haber 283 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
BAŞKAN AKKAYA; ENGELSİZ YAŞAM MERKEZİ’Nİ ZİYARET ETTİ
BAŞKAN AKKAYA; ENGELSİZ YAŞAM MERKEZİ’Nİ ZİYARET ETTİ
ENGELLİLER İÇİN EMPATİ YAPTILAR
ENGELLİLER İÇİN EMPATİ YAPTILAR