İYİ PARTİ İSTİŞARE TOPLANTISI YAPILDI
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

İYİ PARTİ İSTİŞARE TOPLANTISI YAPILDI

İYİ Parti’nin Akşehir’deki İstişare Toplantısı önceki gün düzenlendi. Toplantıya ülke gündemini değerlendirmek ve istişarelerde bulunmak üzere İYİ Parti Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Milletvekili Koray Aydın’da katılım gösterdi.

05 Kasım 2019 - 09:33

Toplantıda konuşan İYİ Parti İlçe Başkanı Muzaffer Hüner; “Partimizin resmi kuruluşu yapıldıktan sonra Akşehir İlçe Başkanı Osman Fedai’nin de aramıza katılmasıyla hızlı bir şekilde örgütlendik. İYİ Parti’nin Akşehir’de iyi oy alacağına inanmıştık. Biz 40 yıllık, 50 yıllık hatta 90 yıllık parti gibi oy aldık. Genel Başkanımızın Cumhurbaşkanlığı adaylığı için toplanan imzada Konya’da en çok imza toplayan ilçelerden biri olduk. Büyükşehirlerde CHP ile yaptığımız işbirliğini burada da gerçekleştirseydik, bugün bu toplantı İYİ Partili bir Belediye Başkanının misafiri olarak yapılıyor olacaktı” dedi.
İYİ Parti İl Başkanı Av. Gökhan Tozoğlu da; “Türkiye’de 25 Ekim 2017 öncesinde verilen mücadeleler yine 25 Ekim 2017’de bir demokrasi anlayışı, bir hukuk devleti bağlılığı ve özgürlükler sevdası olarak İYİ Parti’de vücut bulmuş, olağanüstü hal şartlarında kurulmuş, cesaret, irade ve kararlılık örneği göstermiştir. Bizler biliyoruz ki Türkiye Cumhuriyeti’nde İYİ Parti’nin kurulması; önceden planlanmış bütün oyunları bozmuş, hesapları alt üst etmiş ve önceden planlanmış oyun kurucuları abondene etmiştir” şeklinde konuştu.
İYİ Parti Konya Milletvekili Fahrettin Yokuş ise konuşmasında şu değerlendirmede bulundu:
“Konya’mız ihmale uğramış bir şehir. Son 17 yılda Konya hak ettiği hizmeti alamadı, hak ettiği hizmeti göremedi. Bunlardan biri de Akşehir ilçemizdir. Akşehir’imiz nüfusu gittikçe azalan ilçelerimizden biri. İlçemiz ve köylerimiz boşalıyor. Yatırım yok. Destek yok. Köylerimizin çoğu perişan durumdadır. Yollarına bakılmayan, hatırı sorulmayan, ürettiği itibar edilmeyen, kendi kaderlerine terk edilmiş Akşehir’in çiftçileri var. Ve bir Akşehir Gölümüz vardı. Rahmetli Nasreddin Hocamızın maya çaldığı göl. Yarın rahmetli Nasreddin Hoca mezarından kalksa tekrar Akşehir Gölüne maya çalıcam dese nerde benim gölüm hani benim suyum dese nasıl yüzünüze bakacaksınız dedim. Gölümüz kurudu. Şu an Akşehir Gölü yok.”
"BÖYLE YAZILMIŞ DESTAN YOK" 
Genel Başkan Yardımcı ve Ankara Milletvekili Koray Aydın İYİ Parti'nin kuruluşunun iki yılını doldurduğunu ifade ettiği konuşmasında her türlü zorluğa karşı bu partiyi kurmayı başardıklarını söylerek, "En büyük güç inançtır. İnanmış insandan büyük bir güç yoktur. Bu insanlar özellikle bir hedefe kilitlenmişse, onların başaramayacağı hiç bir şey yoktur. 25 Ekim'de partiyi kurduk, sadece 2 ayda teşkilatlandık. Biz yetki verdik siz kurdunuz. Sizin gayretleriniz, emeklerinizle Türkiye genelinde bir partinin teşkilatlanmasını sağladınız. Bu sizin eseriniz, sizin başarınız. Kuruluş gününden beri o zor şartlara teslim olmadan, sağlam bir irade ortaya koyarak, bu milletin geleceğine el koyma kararlığı gösteren bütün arkadaşlarımıza Türk Milleti adına teşekkür ediyorum. Türk Siyasi hayatında bunu başarabilen bir parti yok, bu destanı yazan sizlersiniz. Böyle yazılmış destan yok. İYİ Parti kararlılığın, emeğin, alın terinin ürünüdür. Burada görev yapan insanlar hazıra konarak görev yapmadılar. Hep birlikte mücadele ederek, bu eseri meydana getirdik.
Konuşmalardan sonra çeşitli partilerden ayrılan ve ilk kez üye olan çok sayıda vatandaşa rozetleri takıldı. Mahalle Teşkilatlarının kuruluşunda üstün gayret ve başarı gösteren Mahalle Başkanlarına Teşekkür Belgesi verildi.Şehit Ömer Halisdemir Kültür Merkezinde düzenlenen Üye Katılım ve Mahalle Temsilcileri Toplantısına Koray Aydın, Fahrettin Yokuş ve Gökhan Tozoğlunun yanı sıra; İYİ Parti Akşehir ve Çevre ilçe Başkanları, Tuzlukçu Belediye Başkanı Nurettin Akbuğa, Akşehir CHP İlçe Başkanı Ömer Koç ve partililer katılım gösterdi.
HABER  MERKEZİ 
 

Bu haber 1200 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
SOSYAL MESAFELİ İLK CUMA NAMAZI KILINDI
SOSYAL MESAFELİ İLK CUMA NAMAZI KILINDI
Vakıflar Bölge Müdürü Nurullah Osmanlı Akşehir’i Ziyaret Etti
Vakıflar Bölge Müdürü Nurullah Osmanlı Akşehir’i Ziyaret...