KALEM VE SİLGİLER KÖY OKULLARI İÇİN TOPLANDI
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

KALEM VE SİLGİLER KÖY OKULLARI İÇİN TOPLANDI

Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nda (YKS) dağıtılan kalem, silgi ve kalemtıraştan oluşan set Akşehir Gençlik Merkezi gençlik liderleri ve gönüllü gençler tarafından sınav sonunda toplanarak köy okullarındaki ihtiyaç sahibi öğrencilere dağıtılacak.

21 Haziran 2022 - 11:00

Akşehir'de  hafta sonu yapılan Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nda (YKS) dağıtılan kalem, silgi ve kalemtıraştan oluşan setler Gençlik ve Spor Bakanlığının Genç Dönüşüm Projesi kapsamında Konya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde bulunan Akşehir Gençlik Merkezinde faaliyet gösteren gençlik liderleri ve gönüllü gençler tarafından toplandı. ‘Bir Kalem Bir Mutluluk ve Kaleminiz ile Köyledi Kardeşleri Sevindirelim ’ sloganıyla sınavın yapıldığı okulların önünde gençlik liderleri ve gönüllü gençler tarafından kurulan stantlarda sınavdan çıkan öğrencilerden toplanan kalem, silgi ve kalemtıraşlar köy okullarında okuyan ihtiyaç sahibi çocuklara ulaştırılacak.
ÖĞRENCİ AİLELERİ UNUTULMADI
Konya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde bulunan  Akşehir Gençlik Merkezi gençlik liderleri ve gönüllü gençler topladıkları setlerin haricinde en az sınava giren öğrenciler kadar heyecanlı olan ve çocuklarını sınava getiren aileleri de unutmayarak onlar içinde çeşitli ikramlar hazırladılar. Akşehir'de sınava giren öğrencilerin anne ve babalara simit, çay ve su ikramında bulunarak gençlik merkezinin gençlerin yanında olduğu kadar gençlerin ailelerinin de yanında olduğunu gösterdi. Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nda (YKS) gelecekleri için mücadele eden üniversite öğrenci adayları ise projeye katkı sağlamaktan duydukları memnuniyeti dile getirdiler.
HABER / MEHMET İNCE 

Bu haber 156 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
 EKMEĞE ZAM GELDİ
EKMEĞE ZAM GELDİ
AKŞEHİR-ILGIN PANCAR EKİCİLERİ KOOPERATİFİ TARLA GÜNÜ DÜZENLENDİ
AKŞEHİR-ILGIN PANCAR EKİCİLERİ KOOPERATİFİ TARLA GÜNÜ...