KAR TEMİZLİĞİ ÇALIŞMALARI 7/24 DEVAM EDİYOR
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

KAR TEMİZLİĞİ ÇALIŞMALARI 7/24 DEVAM EDİYOR

Akşehir’deki yoğun kar yağışı nedeniyle Akşehir Belediyesi ile Konya Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Fen İşleri ve KOSKİ ekiplerince, şehrin dış mahallelerinde de gece gündüz demeden kar temizliği çalışmaları sürdürülüyor.

27 Ocak 2022 - 22:28

Kar temizleme çalışmalarında ayrıca; kiralama usulü yoluyla yerel vatandaşların da desteğini alarak merkez dışındaki mahallelerde bulunan cadde ve sokaklar, iş makineleri ve traktörler yardımıyla temizleniyor. Bağlantı yollarının ulaşıma açık tutulması içinde seferber olan ekipler, bu yollarda da kar küreme çalışmaları yaparak, ihtiyaç duyulan yerlerde tuzlama ve kumlama çalışmaları gerçekleştiriyor. 
Kar temizleme çalışmalarını yerinde inceleyen Akşehir Belediye Başkanı Dr. Salih Akkaya  “Kar temizliğinde yol genişletme çalışmalarındayız. Bütün yollar tek şerit halinde açıldıktan sonra   tekrar iş makinelerimiz devreye girerek genişletme çalışmalarını yapıyorlar. Yolda çalışan Akşehir Belediyemize ait greyder operatörümüzle beraberiz. Yağışlar oldukça bereketli oldu. Biz bu yağışlara felaket demiyoruz, beyaz bereket diyoruz. Bu beyaz bereket olmasaydı bizler yaz ayında susuzluktan sıkıntı çekebilirdik. Akşehir suların bol olduğu bir ilçemizdir. Tüm yurdumuzun da bu berekete ihtiyacı var. Elhamdülillah Cenab-ı Mevlamızda bu bereketi nasip etti. Yeter ki bereket olsun. Akşehir Belediyesi olarak, Konya Büyükşehir Belediyesi olarak ve vatandaşlarımızın desteğini de alarak halkımızı mağdur etmeden yollarımızı açıyoruz. Akşehir’imizde merkez ve merkez dışı mahallerimizde kapalı hiçbir yolumuz yoktur. Genişletme çalışmaları, kumlama çalışmaları devam ediyor. Bu yağan kar -4 -5 -6 hatta -12 derecelere kadar sıcaklık düştüğü için sürekli dona çekiyor. Bu yüzden zahmeti büyük ama o oranda da rahmeti büyük olacaktır. Çalışan tüm ekiplerimize teşekkür ediyorum. Gerek kaldırım temizlik çalışmalarında görev alan arkadaşlarımıza, gerekse yolların açılmasında Konya Büyükşehir Belediyemizin Fen İşleri, KOSKİ birimi, Akşehir Belediyemizin Fen İşleri ekibi birlik beraberlik içerisinde çalışmalarını koordinasyon çerçevesince yürütüyorlar. Hepsinden Allah razı olsun, kaza bela vermesin” dedi.
Akşehir Belediye Başkanı Dr. Salih Akkaya ve Akşehir Belediyesi Muhtar İşleri Müdürlüğü Koordinatörü İzzet Çetin’le birlikte Doğrugöz, Gölçayır, Değirmenköy, Yeniköy, Sorkun, Alanyurt, Karabulut, Tipiköy ve Ortaköy mahallelerinde kar küreme çalışmalarını yerinde incelemesinin yanı sıra bu mahallelerdeki vatandaşlarla da bulaşarak sohbet edip, onların istek ve taleplerini de dinledi.   
HABER MERKEZİ 

 

Bu haber 410 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
AKŞEHİR BELEDİYESİ’NDEN GENÇLİK KONSERİ
AKŞEHİR BELEDİYESİ’NDEN GENÇLİK KONSERİ
TIP FAKÜLTESİ ÖĞRENCİLERİ AKŞEHİR’İ GEZDİ
TIP FAKÜLTESİ ÖĞRENCİLERİ AKŞEHİR’İ GEZDİ