KAR YAĞIŞI, KONYA OVASI’NA ’CAN SUYU’ OLDU
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

KAR YAĞIŞI, KONYA OVASI'NA 'CAN SUYU' OLDU

KONYA’da sabaha karşı etkili olan kar yağışıyla birlikte kent beyaza büründü. Kar yağışı, aylardır kuraklık yaşayan Konya Ovası için can suyu oldu.

01 Şubat 2023 - 10:40

Kent merkezi ve ilçelerinde saat 03.00 sıralarında kar yağışı başladı. Aralıksız devam eden kar yağışıyla birlikte kent beyaza büründü. Zaman zaman yoğunluğunu arttıran kar, aylardır kuraklık sıkıntısı çeken Konya Ovası’ndaki çiftçiyi sevindirdi.
Kar yağışının Konya Ovası için önemli olduğunu söyleyen vatandaşlardan Mehmet Emin “Kar yağışı ani oldu ve bizler için zor oldu. Ama o kadar kuraklığın ardından kar güzel oldu” dedi.
Arzu Zeytin ise “Bu kadar kuraklık varken bu kar bence çok iyi oldu. Ama çok geç geldi kar yağışı” diye konuştu.
Umutlarının kesildiğini söyleyen İdris Sucu da “Kar yağışına çok sevindik. Kuraklık vardı, hepimizin umudu kesilmişti ama Allah’tan umut kesilmez. İnşallah kar yağışı devam eder” ifadelerini kullandı. 

'ÇİFTÇİYE UMUT OLDU'
Kar yağışının çiftçiye umut olduğunu söyleyen Karatay Ziraat Odası Başkanı Rıfat Kavuneker, "Kar yağışı kent merkezinin neredeyse tamamında var. İnşallah bu çiftçiye bir umut oldu. Yağışların arkası da gelirse kuraklığı bir nebze kurtaracağız. Tabi bu hem ekinlere, hem de mahsule faydası olacak. Göller ve barajımız dolacak. Bahar aylarındaki sulamalarda ise çok etkili olacak. "dedi.
HABER MERKEZİ 

Bu haber 294 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
ÇELTİK'TEN KABLO ÇALAN HIRSIZLAR AFYON'DA YAKALANDI
ÇELTİK'TEN KABLO ÇALAN HIRSIZLAR AFYON'DA YAKALANDI
AHMET YILDIZ MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYI OLDU
AHMET YILDIZ MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYI OLDU