Kaymakam Kurt’tan Miraç Kandili Mesajı
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Kaymakam Kurt’tan Miraç Kandili Mesajı

Yunak Kaymakamı Fatih Kurt ,Miraç Kandili dolayısıyla mesaj yayımladı.

10 Mart 2021 - 16:46

Kaymakam Fatih Kurt Mesajında : " Dini duyguların en yüksek seviyeye ulaştığı, Allah'ın rahmetinin müminlere bol bol ikram edildiği, Peygamber Efendimizin mucizelerinden olan Miraç,Peygamberimizin Cenab-ı Allah'ın yüksek huzuruna kabulü ve onun şahsında insanlığın önüne açılan sınırsız bir yükselişidir.

Asırlardır dinimizde kutlanan kandil geceleri, hiç şüphesiz tüm İslam Âlemine sunulan, manevi değerlerimizin güç kazandığı, birlik ve beraberliğimizin pekiştiği, selamlaşmanın, paylaşmanın arttığı, iyiliğin, barışın, dostluğun, kardeşliğin ve merhametin büyük bir heyecan ve coşkuyla kutladığı bu çok özel geceler, merhamet eden ve bağışlayan Allah'ın bir ikramıdır.

Miracın, manevi yükselişimiz olduğunu, onun da gönül ve ruh temizliğinden geçtiğini unutmayalım. Bu mübarek zaman dilimini fırsat bilerek, yüce dinimizin bizden istediği, sevgi,saygı ve hoşgörü ortamının kurulmasına, birlik, beraberlik ve kardeşliğimizin güçlenmesine, insani meziyetlerin daha da yaygınlaşmasına gayret gösterelim.

Bu mübarek gecede yapılacak duaların, dünyada barışın sağlanması, başta ülkemizde ve bütün dünyada refahın artması, manevi ve kültürel değerlerimizin muhafazası, bütün insanlığın selameti, iyiliğin, kardeşliğin, paylaşımın ve merhametin artmasına vesile olmasını temenni ediyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle; bu mübarek gecenin İlçemiz, ülkemiz ve tüm İslam Âlemi hakkında hayırlara vesile olması dileğiyle, Miraç Kandili'ni kutluyorum. "dedi

Bu haber 507 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
HIRSIZLARIN HEDEFİ BU SEFER ARI KOVANLARI
HIRSIZLARIN HEDEFİ BU SEFER ARI KOVANLARI
ILGIN’DA GENÇLİĞE YATIRIM DEVAM EDİYOR
ILGIN’DA GENÇLİĞE YATIRIM DEVAM EDİYOR