KAYMAKAM TÜRK AKŞEHİR’İN SORUNLARINI DİLE GETİRDİ

KAYMAKAM TÜRK AKŞEHİR'İN SORUNLARINI DİLE GETİRDİ

Akşehir Kaymakamı Mehmet Türk Akşehir'e yapılan yatırımların da ele alındığı 2018 Yılı Ekim ayı İl Koordinasyon Kurul Toplantısına katıldı.

13 Ekim 2018 - 00:00

Toplantı Konya Büyükşehir Belediyesi yeni Meclis Binası'nda  yapıldı. Kaymakam Mehmet Türk toplantıda söz alarak Akşehir ile ilgili kimi sorunları dile getirerek ilgili kurumlar nezdinde çözümü noktasında teşebbüste bulundu. Akşehir’e yapılan yatırımlar ele alındı. Konya Valisi Yakup Canbolat başkanlığında yapılan Koordinasyon kuruluna Kaymakam Mehmet Türk’ün yanı sıra İlçe Kaymakamları, İlçe Belediye Başkanları, Üniversite temsilcileri, Bölge ve İl müdürleri katıldı.
Yapılan yatırımların izlenmesi ve koordinasyonuna yönelik yapılan İl Koordinasyon Kurulu toplantısında, yatırımların ve sosyo-ekonomik gelişmelerin izlenmesi, koordinasyonu, yerel ve bölgesel kalkınma bakımından değerlendirilmesi, gelecek yıl için öngörülen tedbirlerin ve yatırım teklifleri değerlendirilerek ilin sosyo-ekonomik göstergeleri, bölge plan ve programları ile ilişki, projeler arasındaki tamamlayıcılık ve bütünlük ile öncelik sıralaması, sektörleri, ilçesi ve yeri, proje tutarı, yılı ödeneği, dönem harcaması, nakdi ve fiziki gerçekleşme durumu gibi önemli veriler ele alınarak görüşüldü. HABER/KAMİL SELVİ

Bu haber 703 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
TARIM FUARINDA ANTİKA TRAKTÖR İLGİ GÖRDÜ
TARIM FUARINDA ANTİKA TRAKTÖR İLGİ GÖRDÜ
AKADEMİK ÇOCUK’TAN MUHTEŞEM  ÇANAKKALE PROGRAMI
AKADEMİK ÇOCUK’TAN MUHTEŞEM ÇANAKKALE PROGRAMI