KAYMAKAM TÜRK’E ENGELLİ VATANDAŞLARDAN ZİYARET
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

KAYMAKAM TÜRK'E ENGELLİ VATANDAŞLARDAN ZİYARET

"Engelliler Haftası" nedeniyle Görme Engellileri Koruma Derneği Akşehir Temsilcisi Hüseyin ÇIĞ ile görme engelliler ve ailelerinden oluşan bir grup Kaymakam Mehmet TÜRK'ü makamında ziyaret ettiler.

11 Mayıs 2019 - 00:54

Ziyarette; bedensel ve görme engellilerin karşılaştıkları sorunlar, hayatlarını kolaylaştırmak için, neler yapılabileceği, yetkililere, sivil toplum kuruluşlarına ve vatandaşlara düşen görevler dile getirildi.
Kaymakam  Mehmet TÜRK yaptığı açıklamada; "Engellilik, sadece bireyin ya da mensubu olduğu toplumun değil, tüm insanlığın ortak sorunudur. Kültür, sanat, siyasi,  bilim vb. alanlarda dünya tarihine yön veren engelli bireylerin başarılarından, asıl engelin zihinde olduğu sonucuna varılmaktadır. Devletimiz, milletimizle el ele vererek, engelli, engelsiz her bireyin mutlu ve huzurlu bir hayat sürmesi için çalışmaktadır. Bedensel ve görme engelli vatandaşlarımızın hayatlarını kolaylaştırmak için kaymakamlık olarak her türlü yardıma hazırız. Akşehir Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma Vakfımızdan şartları uygun olan engelli vatandaşlarımıza mevzuat çerçevesinde maaş bağlanmaktadır. Onların sorunlarının çözümüne katkıda bulunarak, yaşamlarını kolaylaştırıcı önlemler almak hepimizin ortak sorumluluğudur." diyerek tüm engelli vatandaşlarımızın engelliler haftasını kutladı.
HABER / EBUBEKİR ARSLAN 

Bu haber 231 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Lunaparkta bıçaklı kavga: 4 yaralı
Lunaparkta bıçaklı kavga: 4 yaralı
AKŞEHİRSPOR’UN TÜRKİYE KUPASI KARŞILAŞMASI  A SPOR’DAN CANLI YAYINLANACAK
AKŞEHİRSPOR’UN TÜRKİYE KUPASI KARŞILAŞMASI A SPOR’DAN CANLI...