KAYMAKAM TÜRK’TEN POLİSLERE HALKLA İLİŞKİLER EĞİTİMİ
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

KAYMAKAM TÜRK'TEN POLİSLERE HALKLA İLİŞKİLER EĞİTİMİ

Kaymakam Mehmet TÜRK, Akşehir Emniyet Müdürlüğünde görevli amir, komiser ve polis memurları ile Polis Merkezinde bir araya gelerek halkla ilişkiler, amir-memur, ast-üst ilişkileri, insan hakları, stres, kompleksler, empati, değer takdir duygusu, sevgi, insana saygı, sosyal ilişkiler, beşeri münasebetler, iletişim.. vs çok değişik konularda eğitim konferansı verdi, bilgi, birikim ve tecrübe paylaşımında bulundu.

18 Nisan 2019 - 00:09

Emniyet teşkilatımızın görevleri olan kamu  düzeninin sağlanması, suç ve suçluyla mücadele halkın  can  ve  malının korunması gibi görevlerini yerine getirirken insanlarla olan diyalogları, ilişkileri, sorunları ve sorunlarının çözümü gibi konularında ele alındığı konferansta Kaymakamımız Mehmet TÜRK;"polis teşkilatının yürüttüğü çalışmalar içerisinde en önemlilerinden bir tanesi de halkla ilişkiler faaliyetlerini doğru bir biçimde yerine getirmektir. Teknolojik gelişmelerin en iyi şekilde  kullanılmasının, suçların önlenmesinde yeterli olmadığı  bir gerçektir. Aynı zamanda  halk desteğinin  sağlanmasının gerekliliğini de ortaya çıkmıştır. Bu nedenle polis ile vatandaşlarımızın birbirleri ile uyumlu ve karşılıklı saygıya dayalı bir ilişki kurmaları  empati yapmaları gerekmektedir. Empati bir insanın, kendini karşısındaki insanın yerine koyarak onun duygularını ve düşüncelerini doğru olarak anlama çabasıdır. Bir başka deyişle kendimizi onun yerine koymak demektir. Empati kurmak başka insanlarla iletişimimizin gücünü artırır.
Vatandaşlarımızı rahatsız eden problemler çok iyi tespit edilip, bunları çözmede halkın bilgisine ve yardımına müracaat edilip, halkın nabzını çok iyi ölçmek  gerekir. Problem çözümünde  polis ile halkın  karşılıklı diyalogu göz önüne alınarak, problemler tespit edildikten sonra alternatif çözümler  üretilmeli ve alınan kararlar  iyi bir şekilde değerlendirildikten sonra  uygulamaya geçilmeli, neticesine göre de sonuç analizi yapılmalıdır.
Netice olarak, Tüm polis teşkilatımız ve emniyet mensuplarımız görevin ifası sırasında insanlarla diyaloglarını sevgi, insana saygı, sosyal ilişkiler, beşeri münasebetleri en üst seviyede tutarak hareket etmelidirler." ifadelerini kullandı.
Kaymakam TÜRK eğitim konferansı sonunda Akşehir'imizin huzur ve güvenliği için fedakarca çalışan tüm Emniyet mensuplarımıza teşekkür ederek çalışmalarında başarı ve kolaylıklar diledi.
HABER / MEHMET İNCE 

Bu haber 296 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
AKŞEHİRSPOR’UN TÜRKİYE KUPASI KARŞILAŞMASI  A SPOR’DAN CANLI YAYINLANACAK
AKŞEHİRSPOR’UN TÜRKİYE KUPASI KARŞILAŞMASI A SPOR’DAN CANLI...
BUGÜN  24 AĞUSTOS
BUGÜN 24 AĞUSTOS