KAYMAKAM TÜRK: UYUŞTURUCU VAKALARINDA CİDDİ AZALMALAR KAYDETTİK
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

KAYMAKAM TÜRK: UYUŞTURUCU VAKALARINDA CİDDİ AZALMALAR KAYDETTİK

Akşehir Kaymakamı Mehmet TÜRK başkanlığında, toplumumuzu ve gençlerimizi olumsuz yönde etkileyen uyuşturucu ve her türlü bağımlılıkla etkin mücadele edilmesi konusunda yürütülecek çalışmaların ele alındığı Bağımlılıkla Mücadele Komisyonu toplantısı Kaymakamlık Toplantı Salonunda gerçekleştirildi.

21 Mart 2019 - 08:04

Toplantıda, kamu kurum ve kuruluşlarınca uyuşturucu ve bağımlılıkla mücadeleye yönelik yürütülen faaliyet ve çalışmalar ile alınan önlemlerin değerlendirilmesi yapıldı, bir önceki toplantıda alınan kararlar gözden geçirildi.
Toplantı sonrası bir açıklama yapan Kaymakam Mehmet TÜRK; "Akşehir’de uyuşturucu vakalarında; almış olduğumuz hem proaktif, hem kriminal önlemler sayesinde ciddi azalmalar kaydettik. Aldığımız kararların uygulanması noktasında emek ve katkısı bulunan paydaş tüm kişi kurum ve kuruluşlara teşekkür ederim.Geleceğimizin teminatı olan gençlerimize yönelik önemli bir tehdit haline gelen uyuşturucu ve bağımlılıkla mücadelede gelinen noktayı ve yapılan çalışmaları değerlendirmek amacıyla bu toplantıları yapmaktayız. Bağımlılıkla mücadele çalışmaları İlçemiz Akşehir'de de büyük bir kararlılıkla devam etmektedir. Bu konuda toplumun tam bir dayanışma ve seferberlik ruhuyla hareket etmesi gerekmektedir. Uyuşturucu ile mücadele kararlılık ve süreklilik arz etmeli, sağlıklı nesillerin yetiştirilebilmesi için ailelere ulaşılmalı, gençleri zararlı alışkanlıklardan uzak tutacak çeşitli aktivelere yönlendirilmeleri sağlanmalıdır." şeklinde konuştu.
"Bu bağlamda; Uyuşturucu ve bağımlılıkla mücadele kapsamında; İl Müftülüğünden temin edilen bağımlılıkla mücadele görevlisi İlçe Müftülüğümüzce düzenlenen mahalle programlarında seminerler vererek halkımızın bilinçlenmesi sağlanmıştır.
Emniyet Müdürlüğümüz tarafından 2019 yılı Ocak ayından itibaren 25 şahsa uyuşturucuyla mücadele kapsamında işlem yapılarak, Adli mercilere sevk edilen 18 şahıs serbest bırakılırken 7 şahıs tutuklanmıştır.
İlçe Sağlık Müdürlüğümüzce Akşehir'de ki aile sağlığı çalışanlarımıza ve Aile hekimlerimizle birlikte çevre ilçelerdeki aile hekimlerine ve aile sağlığı çalışanlarına bağımlılıkla mücadele eğitimi verilmiştir.
Belediyemiz tarafından tespit edilen birçok metruk binanın yıkımı sağlanmıştır."
İfadelerini kullandı.
Ayrıca toplantıda geleceğe dönük olmak üzere; Uyuşturucu ve her türlü bağımlılıkla etkin mücadele edilmesi konusunda yürütülecek çalışmalar ele alınarak,
*Dezavantajlı grupların belirlenip; Sosyal, Psikolojik ve Ekonomik yönden desteklenmesine,
*Tüm kamu kurumlarınca kendi faaliyetleri esnasında tespit edilen bütünlüğü bozulmuş ailelerin çocuklarının takibinin yapılmasına ve desteklenmesine,
*Bağımlıların tedavisinde imkanların artırılmasına ve tedavi sürecinde sosyal ve ekonomik alanlarda desteklenmesine,
*Uyuşturucu hammadde kaçak ekimlerinin önlenmesine yönelik çalışmaların yapılmasına,
*İçişleri Bakanlığınca hazırlanan "UYUMA" adlı mobil uygulama kullanımının yaygınlaştırılması amacıyla çalışmalar yapılmasına,
karar verildi.
Ayrıca; kurum müdürleri bağımlılık sorunu ve bu sorunun çözümü konusunda yapılabileceklerine ilişkin karşılıklı görüş alışverişinde bulunarak, bağımlılık yapıcı maddeler ve bağımlılıkla mücadele kapsamında kurumlar arası iletişimin güçlendirilmesinin önemine vurgu yapıldı.Akşehir Kaymakamı Mehmet TÜRK başkanlığında yapılan toplantıya, Akşehir Cumhuriyet Başsavcısı Vedat TEMEL, Belediye Başkan Yardımcısı Mevlüt YİĞİT, Emniyet Müdürü Mustafa AKDEMİR, Jandarma Komutanı Yüzbaşı Emre ÇAPAN, Sağlık Yüksek Okulu Müdür V. Ali Emrah BIYIKLI, Müftü Ahmet KARDAŞ, Gençlik Hizmetleri Müdürü Eyüp YILMAZ, Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Bahri KARAMAN, Milli Eğitim Müdür V. H. Emrullah ÖZTÜRK, İlçe Sağlık Müdürü Dr. M. Sait YALÇIN, Cezaevi Müdürü Erdal KÖRLEK, Sosyal Hizmet Merkezi Müdürü Yusuf  BAĞRIYANIK, Sosyal Yardımlaşma Vakfı Müdürü Salim SAĞDIÇ ve Kredi Yurtlar Kurumu Müdürü Bünyamin EFE  katıldı.
HABER / MEHMET İNCE 

Bu haber 361 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
DUDU KADIN ÇARŞISI İNŞAATI HIZLA İLERLİYOR
DUDU KADIN ÇARŞISI İNŞAATI HIZLA İLERLİYOR
AKSEVDER ONUR GÜNÜNÜ KUTLAYACAK
AKSEVDER ONUR GÜNÜNÜ KUTLAYACAK