KAYMAKAM TÜRK: UYUŞTURUCUDA %80 AZALMA KAYDETTİK
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

KAYMAKAM TÜRK: UYUŞTURUCUDA %80 AZALMA KAYDETTİK

Gençlerimizi ve toplumumuzu olumsuz yönde etkileyen uyuşturucu ve her türlü bağımlılıkla etkin mücadele edilmesi konusunda yürütülecek çalışmaların ele alındığı Bağımlılıkla Mücadele Komisyonu toplantısı Kaymakam Mehmet TÜRK başkanlığında, Kaymakamlık Toplantı Salonunda gerçekleştirildi.

22 Mayıs 2019 - 23:20

Toplantıda, kamu kurum ve kuruluşlarınca uyuşturucu ve bağımlılıkla mücadeleye yönelik yürütülen faaliyet ve çalışmalar ile alınan önlemlerin değerlendirilmesi yapılarak, bir önceki toplantıda alınan kararlar gözden geçirildi.
 
Toplantı sonrası bir açıklama yapan Kaymakam Mehmet TÜRK; "Akşehir’de uyuşturucu vakalarında; almış olduğumuz hem proaktif, hem kriminal önlemler sayesinde %80 oranında azalma kaydettiğimizi belirtmek isterim. Bağımlılıkla mücadele çalışmalarımız resmi kurumlarımız, güvenlik güçlerimiz ve vatandaşlarımızın da desteğiyle İlçemiz Akşehir'de büyük bir kararlılıkla devam etmektedir. Yeni bağımlıların ortaya çıkmaması, var olanların sonlandırılması eğitim, rehabilitasyon, sağlık bilincinin yerleştirilmesi, bireyde sorumluluk duygusunun geliştirilmesi ve aile içi ilişkilerin yeniden ele alınması gibi koordineli çalışmalar gerektirir. Bu bağlamda;
 
*Sivil Toplum Kuruluşları ile birlikte sosyal projeler planlanmasına,
 
*Yaz tatili süresince çocukları bağımlılıktan uzak tutacak etkinlik ve programlar yapılmasına,
 *Yaz tatili döneminde ilçe nüfusundaki değişiklikler ve karayollarındaki araç yoğunluğunun artması gözönünde bulundurularak ek önlemler alınmasına yönelik  karar verilmiştir." ifadelerini kullandı.
 
Ayrıca toplantı sonunda kurum müdürleri bağımlılık sorunu ve bu sorunun çözümü konusunda neler yapılabileceğine ilişkin karşılıklı görüş alışverişinde bulunarak, bağımlılık yapıcı maddeler ve bağımlılıkla mücadele kapsamında kurumlar arası iletişimin güçlendirilmesinin önemine vurgu yapıldı.
 
Kaymakam Mehmet TÜRK başkanlığında yapılan toplantıya, Akşehir Cumhuriyet Başsavcısı Vedat TEMEL, Belediye Başkan Yardımcısı Mevlüt YİĞİT, Emniyet Müdürü Mustafa AKDEMİR, Jandarma Komutanı Yüzbaşı Emre ÇAPAN, Sağlık Yüksek Okulu Müdür V. Alev Yıldırım KESGİN, Müftü Ahmet KARDAŞ, Gençlik Hizmetleri Müdürü Eyüp YILMAZ, Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Bahri KARAMAN, Milli Eğitim Müdürü A. Barbaros TOPALOĞLU, İlçe Sağlık Müdürü Dr. M. Sait YALÇIN, Cezaevi Müdürü Erdal KÖRLEK, Sosyal Hizmet Merkezi Müdürü Yusuf  BAĞRIYANIK, Sosyal Yardımlaşma Vakfı Müdürü Salim SAĞDIÇ Nasreddin Hoca Erkek Yurdu Müdürü Bünyamin EFE  ve Kız Yurdu Müdürü Hatice CAMCI katıldı.
HABER / MEHMET İNCE 

Bu haber 341 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
2 KİŞİ SOKAKTA YÜRÜRKEN DARP EDİLDİ
2 KİŞİ SOKAKTA YÜRÜRKEN DARP EDİLDİ
POLİS UYGULAMASINDA SİLAH VE MERMİ ELE GEÇİRİLDİ
POLİS UYGULAMASINDA SİLAH VE MERMİ ELE GEÇİRİLDİ