KAYMAKAMLIKTAN ÖĞRENCİLERE KİTAP DESTEĞİ
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

KAYMAKAMLIKTAN ÖĞRENCİLERE KİTAP DESTEĞİ

13 Mart 2018 - 02:22

Akşehir Kaymakamlığı, Akşehir Belediyesi, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Akşehir Ticaret ve Sanayi Odası işbirliği ile başlatılan ve dört yıldır devam eden; yaşam boyu okuma alışkanlığı sağlamak ve katılımcı hedef kitlesinin kitap okuma oranını yükseltmenin amaçlandığı, Akşehir ilçe genelinde ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerine düzenli okuma alışkanlığı kazandırmak, "Kitap Kumbaram" adlı etkinlik sayesinde ilkokul öğrencilerine tutumlu olma alışkanlığı kazandırmak, ebeveynlerin de dâhil olduğu kitap okuma etkinlikleriyle günümüzde iyiden iyiye kaybolmaya başlayan "ailece vakit geçirme" olgusunu en güzel şekliyle canlandırmak, canlı tutmak, okullarda yazar-öğrenci buluşmaları organize ederek öğrencilerde okuma-yazma sempatisi oluşturmanın hedeflendiği, "Akşehir Bir Milyon Kitaba Koşuyor" Projesine Kaymakamlığın kitap desteği devam ediyor.

2016 yılında 1380 öğrenciye 29,619 TL tutarında 3975 kitap, 2017 yılında 1402 öğrenciye 24,806 TL tutarında 4023 kitap dağıtılarak projeye destek verilmiş, bu yıl ise 1461 öğrenciye 22,048 TL tutarında 2700 kitap Akşehir Kültür Merkezinde bugün yapılan törenle dağıtılmıştır. Sonuç olarak toplamda 76.473,94 TL tutarındaki 10698 adet kitap 4243 öğrencimize dağıtılmış bulunmaktadır.
Düzenlenen kitap dağıtım törenine bir konuşma yapan Kaymakamımız Mehmet TÜRK; "Kaymakamlık olarak bu projeye elimizden gelen bütün desteği vermeye hazır olduğumuzu burada ifade etmek isterim. Önceki yıllarda olduğu gibi bu yılda 22,048 TL değerinde 2700 kitapla projeye destek olduk. Eğitim çok önemli. Bir Kaymakam olarak en önem verdiğim konulardan birinci sırada güvenlik gelirken, ikinci sırada eğitim gelmektedir. Çünkü eğitim geleceğimiz demek, çocuklarımız geleceğimiz demektir. Şunu açıkça ifade etmek isterim ki, Türkiye gelecek anlamında aydınlık ufuklara doğru yelken açmış durumda. Biz bunu daha da hızlandırabilmek adına; çocuklarımızla, velilerimizle, kamu kuruluşlarıyla, sivil toplum kuruluşlarıyla hep beraber bir sinerji yakalarsak inanıyorum ki, hedeflemiş olduğumuz 2023 vizyonunu da çok daha hızlı bir şekilde başarmış oluruz diye ümit ediyorum. Ben bu anlamda emeği geçen tüm katılımcıları, paydaşları tebrik ediyorum. İnşallah hayırlı uğurlu olur ve çocuklarımıza da başarılar diliyorum." şeklinde konuştu.
Törene Akşehir Kaymakamı Mehmet TÜRK, Garnizon Komutan Vekili Yarbay Hakan ULUÇINAR, Belediye Başkanı Dr. Salih AKKAYA, Cumhuriyet Başsavcısı Vedat TEMEL, Kurum Amirleri, Öğretmen, Öğrenci ve veliler katıldı.
HABER / MEHMET İNCE 

Bu haber 1461 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Konya Şeker’in 65. pancar alım kampanyası başladı
Konya Şeker’in 65. pancar alım kampanyası başladı
SENİRKENT SÜRÜCÜ KURSU
SENİRKENT SÜRÜCÜ KURSU