KAZ ÇİFTLİĞİ HAYALİNİ GERÇEKLEŞTİRDİ, MİLYONER OLDU
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

KAZ ÇİFTLİĞİ HAYALİNİ GERÇEKLEŞTİRDİ, MİLYONER OLDU

Akşehir’de arkadaşıyla birlikte uzun süredir düşünüp hayal kurdukları kaz çiftliğini kuran Mehmet Şimşek milyoner oldu.

24 Mayıs 2019 - 10:11

Akşehirli esnaf Mehmet Şimşek Yeniköy’de 50 bin metrekarelik bir arazide kaz çiftliği kurarak ilk etapta 500 adet kazla üretim yapmaya başladılar.   

ŞİMŞEK: KAZ ÇİFTLİĞİNİ BÜYÜLTÜP DAHA MODERN BİR ÇİFTLİK KURACAĞIM 

Bu işe nasıl başladığını anlatan Çiftlik Sahibi Mehmet Şimşek; Ben Mehmet Şimşek Akşehir’de esnafım, Su Dünyasında Sulama Malzemeleri satan bir işyerim var. Kanatlı hayvanlara merakım çocukluğumdan beri mevcuttu. Her zaman bunları yetiştirmek, bakmak, büyütmek, hatta ticaretini yapmak istiyordum. 3 Yıl kadar önce bir arkadaşımla Bu işe başladık, 500 adet Kazla üretim yapmaya başladık. Arkadaşımla 10 yıl kadar bu işi beraber yapacağımızı planlarken, 6 ay sonunda arkadaşım bu işi tamamen bana bıraktı. Bende kendi kendime karar aldım, köydeki evimi Kaz çiftliğine göre düzenleyerek Kaz üretmeye başladım. Kuluçka makinesinden civciv çıkarıp, arada gelen arkadaşlara buradaki kurulan tavuk pazarına götürüp, Kaz civcivlerimizi pazarlıyoruz. Hatta bu esnada 7000 metrekarelik bir yer alarak bunları da daha güzel bir yere götürmeyi düşünüyorum, yerini de hazırladım, binasını yapmadım daha. Kışın da internetten Kaz eti de satmaya devam ediyorum. Şu anda deneme aşamasını nerdeyse bitirmek üzereyiz. Bu işi profesyonel yapmak için uğraşıyorum. Nasip olursa ilerde buna daha büyük yatırım yaparak bunu gerçek bir çiftliğe çevireceğim. Şu anda bulunduğumuz yer Yeniköy’de birkaç yıl önce alıp düzenlediğim bir yer. Buradan Sorkun köyüne daha büyük bir yere götüreceğim. Sorkun’daki buradan daha modern bir tesis olacak inşallah.”


Kaz Çiftliğiyle araba ve ev alan Mehmet Şimşek şu ifadelere yer verdi: 
Kaz Yetiştiriciliğiyle iş yapacak arkadaşlara tavsiyem, bu işi severek yapmaları çok karlı bir iş severek yaparlarsa, çünkü Çocuk gibi ilgi ister bu iş. 

“BİZDEN İLHAM ALANLAR OLURSA ONLARA DESTEK OLABİLİRİZ”
Mart ayında yumurtadan çıkan kazların yıl sonu itibarıyla kesim ve damızlık seviyesine ulaştığını söyleyen Mehmet Şimşek: “ Amacımız bunların kuluçkadan civcivlerini alıp, nüfuslarını arttırmak. Yetişmiş olan kazları da piyasaya sunacağız. Fakat karlı bir iş olsa da canavarca bir yolma işi olduğu için, bunların tüylerini yolmayı düşünmüyoruz. Sadece et olarak veya canlı satmayı düşünüyoruz. Yada bizim ilham aldığımız gibi bizden de ilham alanlar olursa onlara destek çıkacağız. Yani damızlık kazlarını temin edebiliriz. Gelip görmek isteyenler buyursun gelsinler, çiftliğimizi gezdirebiliriz. Birçok arkadaşımıza tavsiye ediyoruz ve Akşehir’de yaygınlaştıralım istiyorum. Kaz eti yüksek besin değeri ve lezzeti nedeniyle büyük ilgi görüyor. İnternetten de bakarlarsa bu işten milyonlar kazanan insanlar da var ” ifadelerini kullandı. 
HABER / MEHMET İNCE 
 

Bu haber 4538 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
CUMHURİYET BULVARINDA KAZA: 1 YARALI
CUMHURİYET BULVARINDA KAZA: 1 YARALI
KAZA SONRASI ŞOKA GİRDİ
KAZA SONRASI ŞOKA GİRDİ