KIRCALI GENÇ TÜRKİYE ŞAMPİYONU OLDU
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

KIRCALI GENÇ TÜRKİYE ŞAMPİYONU OLDU

Sultandağı Kırca Köyünden Furkan Doğru Gençler Türkiye Taekwondo şampiyonasında şampiyon olarak gururlandırdı.

02 Haziran 2022 - 11:01 - Güncelleme: 02 Haziran 2022 - 11:13

 26 -31 Mayıs 2022 Tarihleri arasında Muğla da yapılan Gençler Türkiye Taekwondo şampiyonasında yarışan  Sultandağı ilçesi Kırca Köyü nüfüsuna kayıtlı Furkan Doğru Türkiye Şampiyonu olarak herkesi gururlandırdı.Gecesini gündüzüne  katarak hergün çalışan emek sarfeden Furkan Doğru'nun  babası   Mustafa Doğru  duygularını şöyle dile getirdi:"Oğlum ile grur duyuyorum.Emeğinin karşılığını  aldı.İnşallah Dünya Şampiyonasında da Şanlı bayrağımızı  dalgalandırır  ve istiklal Marşımızı okutur" dedi.Şampiyonluk dönüşünde baba ocağı Sultandağı ilçesi Kırca köyüne gelen  Şampiyon Furkan Dogru akraba ve arkadaşlarıyla şampiyonluk sevincini paylaştı ve hasret giderdiler.
DEDESİNE VERDİĞİ SÖZÜ TUTTU 
Girdigi  müsabakada birinci olan ve Altın madalya  Kazanan Furkan Doğru  Afyonkarahisar ili Sultandağı ilçesi Kırca  köyünde 4 ay Önce kaybetigi Dedesine verdiği sözü yerine getirdi.   Gençler Türkiye Taekwondo sampiyonu Münir Furkan Doğru, Müsabaka dönüşü Şubat ayında Rahmetli Olan Dedesi Münir Furkan Doğru'nun kabrini ziyaret edip,"Dede sana verdigim sözü tuttum Şampiyon oldum"dedi.
Şampiyon Furkan Doğru daha sonra Babaanne Sultan Doğru  Anneanne Emine Avşar Dede İbrahim Avşarı ziyaret etti.Kırca Köy Muhtarı Şampiyona sahip çıktı. Sampiyona Ne gerekirse yapacağını onun sponsoru olacağını belirten Muhtar  "Köyümüzün Gruru Milli Sporcu Münir Furkan Doğru ile gurur duyuyoruz" dedi. 
HABER MERKEZİ 

Bu haber 471 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
AKŞEHİR BELEDİYESİ 'TEMİZ  AKŞEHİR' İÇİN ÇALIŞIYOR
AKŞEHİR BELEDİYESİ 'TEMİZ AKŞEHİR' İÇİN ÇALIŞIYOR
"3600 EK GÖSTERGEDEN TÜM DİYANET ÇALIŞANLARI YARARLANMALIDIR."