KİTAP OKUMA PROJESİ ÖDÜL TÖRENİ YAPILDI
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

KİTAP OKUMA PROJESİ ÖDÜL TÖRENİ YAPILDI

Akşehir Şehit Zeynep Sağır Anadolu İmam Hatip Lisesi Kitap okuma alışkanlığının kazandırılması için proje yapıldı. Okulun Türkçe öğretmenleri "Uzaktan eğitimi nasıl fırsata çevirebiliriz?" sorusu üzerinde kafa yordu ve ortaya okuma projesi çıktı.

18 Haziran 2021 - 22:52

Proje doğrultusunda önce öğrenci seviyelerine uygun kitaplar temin edildi. Okulun bütün öğrencileri, Türkçe öğretmenleri gözetiminde eğitim öğretim yılı boyunca düzenli bir şekilde çok kitap okudular. Okunan kitapların özetleri çıkartıldı. Öğretmenler öğrencilerin okudukları kitapların takibini yaptılar. Proje sonunda tüm öğrencilerin kitap okuma alışkanlığı kazandıkları görüldü. Ailelerden alınan geri bildirimlerde de projenin sona ermesine rağmen öğrencilerin halen düzenli olarak kitap okumaya devam ettikleri görüldü. Öğrencileri, daha fazla kitap okumaya teşvik etmek için de her sınıf bazında en çok kitap okuyan öğrenciler tespit edildi. 15 Haziran 2021 günü düzenlenen törenle öğrenciler madalya ve Kitap Kurdu Belgesi ile ödüllendirildiler.
Okul Aile Birliği Başkanı Taner Ateş konuyla ilgili olarak: "Beşinci ve altıncı sınıf düzeyleri kitap okuma alışkanlığının aşılanacağı en güzel evrelerdir. Okulumuzda kitap okuma ilgili proje başlatıldı. Uzaktan eğitimde de yapılacak en yararlı faaliyetlerden biri kitap okumaktır, diyerek ailelerimizi de işin içine katarak yıl boyunca düzenli, istikrarlı bir kitap okuma süreci gerçekleştirdik. Amacımıza da ulaştık. Öğrencilerimizin kitabı sevmeleri, kitap okuma alışkanlığı kazanmaları ve bundan sonra da kitabı hayatlarının bir parçası haline getirmeleri en büyük arzumuzdur ve bu doğrultuda çalışmalarımıza devam edeceğiz. Öğrencilerimizi tebrik ediyor, ailelerine de bu süreçteki destekleri için teşekkür ediyorum." dedi.
HABER / MEHMET İNCE 

Bu haber 510 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
AKŞEHİR OSB DEMİRYOLU YÜK TAŞIMACILIĞI İÇİN İNŞAAT ÇALIŞMALARI BAŞLIYOR
AKŞEHİR OSB DEMİRYOLU YÜK TAŞIMACILIĞI İÇİN İNŞAAT...
PANCAR ÜRETİCİSİ SORUNLARI GÖRÜŞÜLDÜ
PANCAR ÜRETİCİSİ SORUNLARI GÖRÜŞÜLDÜ