KİTAPFON DOĞA YÜRÜYÜŞÜ YAPILDI
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

KİTAPFON DOĞA YÜRÜYÜŞÜ YAPILDI

60. Uluslararası Akşehir Nasreddin Hoca Şenliği programında yer alan "Kitapfon'a Doğa Yürüyüşü" etkinliği ne Akademik Kulübü ve Akşehirli doğaseverlerinde katılımıyla coşku ve neşe içinde gerçekleşti.

12 Temmuz 2019 - 00:40 - Güncelleme: 12 Temmuz 2019 - 09:36

Kısa adı AKADEMİK olan Akşehir Aktif Dağcılık Eğitim Merkezi Gençlik Spor Kulübü’nün katkılarıyla ‘Kitapfon'a Doğa Yürüyüşü’ ismiyle düzenlenen etkinlik Akşehirli doğaseverler ile yerli ve yabancı misafirlerin katılımıyla coşku ve neşe içinde gerçekleşti.
Şenliğin son gününde Hıdırlık'ta toplanan yaklaşık 50 kişilik ekip Akşehir Belediye Başkan Yardımcısı Yahya Yıldız ve Akşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü İbrahim Öncel tarafından karşılanıp yürüyüşe uğurlandı.
Yürüyüş sıcak bir hava içerisinde başlamışken, Sultandağları'nın klima etkisi yaratan serin ve huzurlu atmosferine girildikçe şehrin nemli ve basık havasından bir anda kurtulan ekip, yaklaşık 80 dakikada Kitapfon'a ulaştı. Kulüp üyelerinin düzenleyip yerleştirdiği mini kitaplık önünde Akşehir manzarasını seyre dalan ekip; doğa ve kitap okuma sevgisini aynı anda hissetti. Akşehir Belediyesi Kültür Yayınları kapsamında bastırılan "Fıkralarla Nasreddin Hoca" kitabı tüm doğaseverlere dağıtılarak Nasreddin Hoca bir kez daha anıldı.
AKADEMİK Kulüp Başkanı Bayram Çini yaptığı açıklamada “Bu güzel etkinliğe katılım sağlayan başta Akşehir dışından ve hatta yurtdışından katılım sağlayan doğasever misafirlerimize, destek ve yardımlarından dolayı Akşehir Belediye Başkanı Salih Akkaya'ya, Akşehir Belediye Başkan Yardımcısı Yardımcısı Yahya Yıldız'a ve Akşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü İbrahim Öncel'e, Ilgın' dan gelip etkinliğimize katılım sağlayarak bizi mutlu eden Ilgın Doğa Severler Kulübü üyelerine, kulübümüzün ruhu hep genç olan gönüllülerine, etkinlik liderimiz Berra'ya ve tüm doğaseverlere çok teşekkür ederiz” dedi.
Ilgın Doğa Severler Kulübüde yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi: 
Ilgın Doğa Severler Kulübü olarak 60. Uluslararası Akşehir Nasreddin Hoca Şenliği programında yer alan "Kitapfon'a Doğa Yürüyüşü" etkinliği ne Akademik Kulübümüz ve Akşehirli doğaseverlerinde katılımıyla coşku ve neşe içinde gerçekleşti.
Şenliğin son gününde saat 17:00 da Hıdırlık'ta toplanan yaklaşık 60 kişilik ekibimizi Akşehir Belediye Başkan Yardımcısı Yahya Yıldız ve Akşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü İbrahim Öncel karşılayıp uğurladılar.
Yürüyüş sıcak bir hava içerisinde başlamışken, Sultandağları' nın klima etkisi yaratan serin ve huzurlu atmosferine girildikçe şehrin nemli ve basık havasından bir anda kurtulan ekip, özellikle minik yavrularımızın liderliğinde enerjik bir biçimde yaklaşık 80 dakikada Kitapfon'a ulaştı. Kulüp üyelerimizin düzenleyip yerleştirdiği mini kitaplık önünde Akşehir manzarasını seyre dalan ekibimiz; doğa ve kitap okuma sevgisini aynı anda hissetti. Akşehir Belediyesi Kültür Yayınları' nın hazırladığı "Fıkralarla Nasreddin Hoca" kitabı tüm doğaseverlere dağıtılarak Nasreddin hocamız bir kez daha anıldı.
Aynı tempo ve enerjiyle geri dönüşe geçen ekibimiz, gün batımının da keyfini çıkararak başlangıç noktasına ulaştı.
Bu güzel etkinliğe katılım sağlayan doğasever misafirlerimize, destek ve yardımlarından dolayı Akşehir Belediye Başkan Yardımcısı Yahya Yıldız ve Akşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü İbrahim Öncel'e, kulübümüzün ruhu hep genç olan gönüllülerine, etkinlik liderimiz Berra'ya, rehberimiz ve başkanımız TDF Antrenörü Bayram Çini'ye ve tüm doğaseverlere çok teşekkür ederiz...Ilgın Doğa Severler kulübümüz doğa yürüyüşleri, tırmanış ve zirve faaliyetleri, arama kurtarma eğitimleri yanında, afet bilinci ve sosyal sorumluluk projeleri üreterek kentimize ve ülkemize fayda sağlamak için çalışmaya devam edecektir...
HABER / MEHMET İNCE 

Bu haber 458 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
ATAKENT KAVŞAĞINDA KAZA 1 YARALI
ATAKENT KAVŞAĞINDA KAZA 1 YARALI
UZMAN ÇAVUŞ UYUŞTURUCU İLE YAKALANDI
UZMAN ÇAVUŞ UYUŞTURUCU İLE YAKALANDI