KIZILAY AŞEVİ RAMAZAN DA DA İHTİYAÇ SAHİPLERİNİN YANINDA
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

KIZILAY AŞEVİ RAMAZAN DA DA İHTİYAÇ SAHİPLERİNİN YANINDA

Kızılay Akşehir Şube Başkanı Yalın Sümer Ramazan da da İhtiyaç sahiplerinin yanında olduklarını belirtti.

13 Mayıs 2019 - 08:45

AKSEV, Ramazan ayı boyunca Akşehir’de 3 bin kişiye İftar yemeği verecek. İlçemizde yıl boyunca ihtiyaç sahiplerine sıcak yemek dağıtımı yapan AKSEV, ilk iftar yemeğini  geçtiğimiz günlerde verdi. Akşehir Kızılay Şubesi Başkanı Yalın Sümer  yaptığı açıklamada " “11 Haziran 1868 tarihinde kurulan 150 yıllık çınar Türk Kızılayı bir iyilik hareketi, gönül işidir. Türk Kızılayı Akşehir Şubesi Yönetim Kurulu olarak bu iyilik hareketini Akşehir’in her noktasına taşıma çabası içindeyiz. Bundan dolayı Akşehir’de hiç muhtaç kalmasın istiyoruz.  İhtiyaç sahibi hiçbir öğrenci parasız kalmasın istiyoruz. Bir Akşehirli vatandaşımız ihtiyaç duyduğu anda kan ihtiyacı karşılansın istiyoruz. Bunun için Akşehir Şube Başkanlığı olarak ihtiyaç sahiplerine ulaşarak onların derdine derman olmayı Yönetim Kurulumuz ana gaye edindi. 
Türk Kızılayı Akşehir Şube Başkanlığı olarak ifade etmek isterim ki, şimdiye kadar nasıl ki Akşehirli hayırseverlerden aldığımız bağışları şehrimiz ihtiyaç sahiplerine ulaşmasına vesile oldu isek; bundan sonrada alacağımız bağışları yine şehrimiz ihtiyaç sahiplerine ulaştırmak en büyük hedefimizdir.
Ramazan ayının gelmesi nedeni ile öğlenleri ihtiyaç sahiplerimize verdiğimiz yemek için ara vermiştik.
Şehrimizin bir diğer hayır kurumu AKSEV'in organize ettiği iftar yemekleri ile Türk Kızılayı Akşehir Şubesi ve Aş Evi olarak ihtiyaç sahiplerimize ramazan boyunca iftarda kucak açmaya devam ediyoruz.
Kızılay olarak daha önceden ihtiyaç sahiplerine yiyecek paketleri, adak etleri, giyecek yardımı ve nakit olarak yardım da bulunuyorduk bu senede imkanlar doğrultusunda devam edeceğiz.
Halkımızdan isteğimiz bu yolda bizi yalnız bırakmamaları. Fitre,zekat ve fidyelerini verirken Kızılay'ı ve Aş Evinde 55 yıldan buyana kesintisiz yemek yardımı alan ihtiyaç sahiplerini de hatırlamalarını, kazanda pişen çorbada katkıları olmalarını istiyoruz.
Yardımları gerek nakdi gerekse ayni olarak kabul ediyoruz.Akşehir Kızılay Aş Evi 600 kişinin günlük yemek ihtiyacını karşılarken, Kızılay Genel Merkezinin yardımlarından daha çok Akşehir halkının ve hemşehrilerinin desteği ile yoluna devam etmektedir.
Bu kutlu ve hayırlı yolda yardımsever halkımızın bizi yanlız bırakmayacağından eminiz.Kızılay’a yapılan nakdi yardımların tamamı, ayni yardımların %5’i vergiden muaftır.Özetlersek vatandaşlarımızın yardımlarına aracılık etmek istiyoruz. Bu faaliyetlerdeki temel amaç, onların yardımlarını ihtiyaç sahiplerine ulaştırmaktır. Şimdiye kadar sahip çıktıkları Türk Kızılayı’na yardımlarını, taşınır ve taşınmaz bağışlarını, bize emanet ederek sahip çıkmaya devam etmelerini talep ve ümit ediyoruz.
Bu vesile ile tüm hemşehrilerimizin Ramazan-ı şerifini tebrik ediyorum. Bu Ramazan-ı şerifin Akşehirimize, ülkemize ve bütün insanlığa barış ve huzur getirmesini Cenab-ı Hakk’tan niyaz ederim.”" Ramazan ayında AKSEV evlere iftar yemeği dağıtımın yanında Kızılay Aşevi yemek salonunda her akşam İftar yemeği verecek.
HABER MERKEZİ 

Bu haber 322 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Lunaparkta bıçaklı kavga: 4 yaralı
Lunaparkta bıçaklı kavga: 4 yaralı
AKŞEHİRSPOR’UN TÜRKİYE KUPASI KARŞILAŞMASI  A SPOR’DAN CANLI YAYINLANACAK
AKŞEHİRSPOR’UN TÜRKİYE KUPASI KARŞILAŞMASI A SPOR’DAN CANLI...