KIZILAYDAN ‘HİLAL OLSUN TÜRKİYE’ KAMPANYASI
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

KIZILAYDAN ‘HİLAL OLSUN TÜRKİYE’ KAMPANYASI

Akşehir'de Kızılay tarafından "Hilal Olsun Türkiye" kampanyası çerçevesinde yardımlar yapılmaya devam ediyor.

21 Mayıs 2019 - 23:14

Türk Kızılay Derneği Akşehir Şube Başkanlığından Yardım kampanyası ile ilgili yapılan açıklamada, "Kızılay’ın ülke geneline yayılmış şubelerinin yapmış olduğu detaylı sosyal incelemeler sonucu ihtiyaç sahibi olduğu tespit edilen vatandaşlarımızın ihtiyaçları Ramazan ayında da karşılanmaya devam edecek. İhtiyaç sahiplerinin kapısını gıda kolisi ve  maddi destek olarak aralamak isteyen hayırseverler, “Hilâl Olsun Türkiye” sloganıyla başlatılan kampanya sayesinde milyonları sevindirmiye devam ediyor. Bağışlarıyla Ramazan ayında da ihtiyaç sahiplerine merhamet ellerini uzatan yardımseverler, yapılan kayıtlar sayesinde bağışlarını takip edebilecek. 
RAMAZAN GIDA KOLİSİ 
Birçok kuruluş ile işbirliği çalışmalarının gerçekleştirilmesinin sonucu olarak 2018 yılında on binlerce gıda kolisi, Ramazan ayı çalışmaları kapsamında ihtiyaç sahiplerine dağıtıldı.  2019 yılı Ramazan ayında hedef her zamankinden daha fazla. Bu kapsamda zincir marketlerde Türk Kızılay adına Gıda Kolileri satışa sunulacak olup, ayrıca Türk Kızılay resmi İnternet sitesinden gıda kolileri bağışları kabul edilecek. Ramazan Gıda Kolilerinin ülkenin dört bir yanındaki ihtiyaç sahiplerine dağıtılması Ramazan ayı boyunca gerçekleştirilecek.  
ZEKÂT, FİTRE VE FİDYE  
Geçen Ramazanlarda olduğu gibi bu sene de yardımseverlerin zekâtları Türk Kızılay aracılığıyla ihtiyaç sahiplerine ulaştırılacak.  
Vatandaşların fitre ve fidyelerini de ihtiyaç sahiplerine ulaştıracak olan Türk Kızılay, Diyanet İşleri Başkanlığı’nın açıkladığı taban fiyat üzerinden fitre ve fidyeleri kabul edecek. Fitre ve fidyeler, Ramazan ayı içerisinde ihtiyaç sahiplerine ulaştırılacak.  
Bağışlar Gerçek İhtiyaç Sahiplerine Ulaştırılacak 
Türk Kızılay’a Ramazan ayında destek vermek ve gerçek ihtiyaç sahiplerine ulaşmak isteyen hayırseverlerin pek çok seçeneği bulunuyor.  
SMS: Tüm operatörlerden 2868’e RAMAZAN yazıp SMS atarak 10 TL’lik, 1877’ye FİTRE veya FİDYE yazarak 23 TL’lik bağış yapılabilir.  
Banka: Tüm bankalardaki Türk Kızılay hesabı  
İnternet: www.kizilay.org.tr  
Telefon: 168 ücretsiz bağış ve iletişim hattı  
PTT: 2868 numaralı Türk Kızılay posta çeki ve Tüm Kızılay Şubeleri  
 Bağış ve bilgi için Türk Kızılay 168 çağrı merkezini arayabilir veya en yakın Türk Kızılay şubesini ziyaret edebilirsiniz." denildi. 
HABER / MEHMET İNCE 

Bu haber 258 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
ATAKENT KAVŞAĞINDA KAZA: 1’İ AĞIR  2 YARALI
ATAKENT KAVŞAĞINDA KAZA: 1’İ AĞIR 2 YARALI
YAKALANINCA DONDU KALDI
YAKALANINCA DONDU KALDI