KONYA MİLLETVEKİLLERİ NEVRUZ KUTLAMASINA KATILDI
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

KONYA MİLLETVEKİLLERİ NEVRUZ KUTLAMASINA KATILDI

Akşehir Ülkü Ocaklarının düzenlediği Nevruz Programı Milletvekilleri ve vatandaşların katılımıyla gerçekleşti.

23 Mart 2019 - 08:47

Akşehir Ülkü Ocaklarının düzenlediği Nevruz Programına; Ak Parti Konya Milletvekilleri Orhan Erdem, Gülay Samancı, Selman Özboyacı, Ak Parti İlçe Başkanı Abdurrahman Çardakoğlu,Ak Parti Gençlik Kolları Başkanı Hüseyin Zeybek,Mhp İlçe Başkanı Salih Akça ve vatandaşlar katılım gösterdi. Ülkü Ocakları Başkanı Mustafa Karataş'ın  Nevruz ateşini yakmasıyla başlayan etkinlikler Nevruz ateşi üzerinden atlama, demir dövme, türkü dinletisi, ikramlar ve halaylar eşliğinde devam etti. Etkinlik kapsamındaki açıklamalarda şu ifadelere yer verildi: Balkanlar, Ortadoğu, Kafkasya ve Orta Asya’yı kapsayan Türk kültür coğrafyasında, milyonlarca soydaşımızın coşkuyla kutladığı Nevruz Bayramı’na ulaşmış bulunuyoruz. Yabancı kültürlerin yoğun baskıları ve tesirine rağmen; diline, değerlerine ve geleneklerine sahip çıkarak, kendisini büyük millet yapan hasletlerini nesilden nesile aktarmayı başaran aziz milletimiz için Nevruz, sevinç ve kıvanç kaynağı, köklü bir milli bayramdır.
 
Tarihi ve kültürel kökleri itibariyle bir Türk bayramı olan Nevruz; toplum hayatında birlik ve beraberliğin işareti olarak binlerce yıldır aziz milletimizin var olduğu her coğrafyada yaşaya gelmiş önemli bir bayramdır. Nevruz, yalnızca bir mevsim döngüsünün, bolluk ve bereketin başlangıcı değil, Türk milleti için; yorgunluk, yılgınlık, korku ve umutsuzluğun geride bırakılarak maddi manevi diriliş ve doğruluşun da simgesidir. Barış ve huzur, kaynaşma ve kucaklaşma fırsatı olan Nevruz, binlerce yıl önceki milli destanlara göre; Türk’ün büyük zorluklardan, bir bozkurdun yol göstericiliği sayesinde kurtuluşunun da yıldönümüdür.
 “NEVRUZ BAYRAMI TÜRK MİLLETİ’NİN 
BAYRAMIDIR”
Nevruz, şimdi birilerinin yaptığı gibi devletin askerine, polisine taş atmak, kurşun sıkmak değildir. Kamu kurum ve kuruluşlarına saldırıp, camlarını kırmak, ateşe vermek değildir. Bölücü sloganlar ve terör örgütünün sembolleri eşliğinde İmralı canisinin posterlerini taşıyıp terör propagandası yapmak değildir. Türkiye Cumhuriyeti Devletine meydan okuyup, ayaklanma hazırlığı yapmak hiç değildir. Şunun da bilinmesini isteriz ki, Nevruz Bayramı bir mezhebin, bir cemaatin, bir kabilenin, bir bölgenin bayramı değildir. Nevruz Bayramı Yüce Türk Milletinin bayramıdır.
 
Son yıllarda beyhude bir çabayla bölücü zihniyetin hain emelleri için kullanmaya çalıştığı Nevruz’un; milletimize bolluk, bereket, mutluluk getirmesi en büyük dileğimizdir. Bu duygu ve düşüncelerle aziz milletimizin, Nevruz Bayramı’nı en kalbî duygularımızla kutluyor, Nevruz’un anlamına uygun olarak kardeşlik, kucaklaşma ve kaynaşma sağlamasını Cenab-ı Allah(c.c.)’tan niyaz ediyoruz.
Ne mutlu TÜRK’ÜM diyene." 
Nevruz Kutlamasında Ak Parti Konya Milletvekilleri Orhan Erdem ve Gülay Samancı demir dövüp,ateşin üzerinden atladılar. Ak Parti Konya Milletvekili Erdem Nevruz bayramının tüm dünyaya hayırlı olmasını diledi. 
HABER / MEHMET İNCE 
 

Bu haber 518 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
ILGIN TİCARET ODASI, TİCARET VE SANAYİ ODASI OLDU
ILGIN TİCARET ODASI, TİCARET VE SANAYİ ODASI OLDU
BAŞKAN AKKAYA ÜNİVERSİTELİ GENÇLERLE BULUŞMAYA DEVAM EDİYOR
BAŞKAN AKKAYA ÜNİVERSİTELİ GENÇLERLE BULUŞMAYA DEVAM EDİYOR