KONYA SAĞLIKTA ALTIN ÇAĞINI YAŞIYOR
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

KONYA SAĞLIKTA ALTIN ÇAĞINI YAŞIYOR

Konya İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Mehmet Koç inşaatları hızla devam eden ve kısa bir süre içerisinde yeni yerlerine taşınacak olan, 4 nolu, 10 nolu ve 63 nolu aile sağlığı merkezlerini (ASM) ziyaret ederek buralarda görev yapan sağlık çalışanları ile fikir alışverişinde bulundu.

05 Nisan 2023 - 23:21

Özellikle son 5 yıl içerisinde fiziki şartları uygun olmayan aile sağlığı merkezlerinin çoğunu yeni binalarına taşıdıklarını hatırlatan Prof. Dr. Koç, ziyaret ettiği 3 aile sağlığı merkezinin de artık modern mimari projesi, geniş iç mekânı ve kaliteli iç tefrişat malzemeleri ile çok daha güzel ve çağdaş şartlarda hizmet sunacağının müjdesini verdi.
Sağlıkta Kalite Yükseldi
Konya’nın ülkemizde örnek bir model ortaya koyarak tüm sağlık tesislerini hızla yenilemeye devam ettiğini vurgulayan Prof. Dr. Koç, yenilenen aile sağlığı merkezlerinin ve 112 istasyonlarının sağlık alanında kaliteyi yükselttiğine dikkati çekti.  Prof. Dr. Koç, Hem hastaların hem de sağlık çalışanlarının iyi şartlarda hizmet vermek ve hizmeti almak durumunda olduğunu belirterek, çalışan memnuniyetini üst düzeyde sağlayarak verimli bir çalışma ortamı hazırlamak ve bunun sonucunda da hasta memnuniyetini en üst seviyeye çıkarma amacında olduklarını söyledi.
81 ASM’de İnşaat Çalışması 
Yapıldı
Göreve başladıkları andan itibaren birinci basamak sağlık hizmeti sunan sağlık tesislerinin tamamını yerinde görerek ihtiyaç ve eksikliklerini tespit ettiklerini söyleyen Prof. Dr. Koç, fiziki şartları oldukça kötü durumda olan aile sağlığı merkezleri ile 112 acil istasyonlarının yenilenmesi adına hızla çalışmalarına başladıklarını ifade etti.
Konya merkez ve ilçelerinde 1. Basamak sağlık hizmeti sunan sağlık tesislerinin neredeyse tamamında önemli projeleri hayata geçirmeyi başardıklarını belirten Prof. Dr. Koç,  “2018 yılında ilk adımlarını attığımız yenileme çalışmalarında hızla sona yaklaşıyor olmanın mutluluğunu yaşamaktayız. Sağlık Bakanlığımızın vizyonuna uygun hizmetleri, Sağlık Bakanlığımız tarafından belirlenen kriterlere uygun binalarda sunabilme adına çalışıyoruz. Sağlık alanında ülkemize model olan ‘Sağlıkta Konya Modeli’ ismini verdiğimiz güzel bir birliktelik ile Bakanlığımız, belediyelerimiz ve hayırseverlerimizin verdiği destek neticesinde şu ana kadar 45 aile sağlığı merkezimizi yeni yerlerine taşımayı başardık. İnşaatı devam eden ya da proje aşamasında olan 36 aile sağlığı merkezimizi de en kısa sürede yeni ve modern binalarına taşıyacağız. Toplamda 81 aile sağlığı merkezimizi yenileme hedefimize inşallah en kısa sürede ulaşmayı arzu ediyoruz” dedi.
52 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu  Yenilendi
112 acil sağlık hizmetleri istasyonları ile ilgili olarak da çok önemli mesafeler kat ettiklerinin altını çizen Prof. Dr. Koç, fiziki şartları ve teknik imkânları kötü durumda bulunan tek bir 112 istasyonu dahi kalmaması için önemli bir mesai harcadıklarını söyledi. 112 acil sağlık hizmetlerinin sağlık müdürlüğünün dışarıya açılan penceresi konumunda olduğunu belirten Prof. Dr. Koç, “87 istasyonumuzdan yenilenme ihtiyacı olanları hızla belirleyerek çalışmalara başladık. Bu kapsamda son 5 yıl içerisinde 41 adet 112 acil sağlık istasyonunu yeni binasına taşıdık, 11 istasyonumuzun inşaatında da sona geldik. İnşallah, bu istasyonlarımızda birkaç ay içerisinde yeni yerlerinde hizmet sunmaya başlayacak” dedi.Prof. Dr. Koç tüm bu yatırımların hayata geçirilmesi noktasında verdikleri katkılardan dolayı Sağlık Bakanımız Sayın Fahrettin Koca’ya, merkez ve ilçe belediye başkanlarımız ile hayırsever vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum, diyerek sözlerini tamamladı.  
HABER MERKEZİ

Bu haber 401 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
NASREDDİN HOCA İÇİN ALMANYA'DAN AKŞEHİR'E GELDİLER
NASREDDİN HOCA İÇİN ALMANYA'DAN AKŞEHİR'E GELDİLER
ÇİFTÇİLERE HUBUBAT ALANLARINDA PAS HASTALIĞI UYARISI
ÇİFTÇİLERE HUBUBAT ALANLARINDA PAS HASTALIĞI UYARISI