KONYA ŞEHİR HASTANESİ’NDE ÇALIŞMALAR DEĞERLENDİRİLDİ
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

KONYA ŞEHİR HASTANESİ’NDE ÇALIŞMALAR DEĞERLENDİRİLDİ

Konya Şehir Hastanesi Genel Değerlendirme Toplantısı İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Mehmet Koç başkanlığında gerçekleştirildi.

20 Ekim 2021 - 23:22

Hastane Başhekimi Prof. Dr. İbrahim Güney ile birlikte tüm hastane yöneticilerinin ve hastane klinik eğitim ve idari sorumlularının da hazır bulunduğu toplantıda Şehir Hastanesi’nde sunulan sağlık hizmetleri, istatistiksel veriler eşliğinde ele alınarak tespit edilen sorunlarla ilgili çözüm önerileri tartışıldı.
Belirli aralıklarla bu tür değerlendirme toplantılarının yapıldığını vurgulayarak konuşmasına başlayan İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Koç, “Bundan önce yapmış olduğumuz değerlendirme toplantılarında gündeme gelen konularla ilgili hangi noktaya geldiğimizi, bu konularla ilgili yaptıklarımızı ve gündeme gelmiş olmasına rağmen halledemediğimiz sorunlar varsa bu sorunları bugün hep birlikte değerlendireceğiz. Hastanemizde yer alan 49 ameliyathanemizi, yoğun bakımlarımızı, poliklinik ve servislerimizi ne kadar verimli çalıştırabiliyoruz? Özellikli sağlık hizmetlerini vatandaşlarımıza başarı ile sunabiliyor muyuz? Bu konuları büyük bir samimiyet ile birlikte değerlendirerek neler yapmamız gerektiğini hep birlikte ele alacağız” dedi.
Konya Şehir Hastanesi’ni en verimli ve en başarılı bir şekilde vatandaşlara sağlık hizmeti sunan bir sağlık merkezi haline getirmek adına gayret gösterdiklerini belirten Prof. Dr. Koç, “Şehir hastanelerinde ‘Konya’ örneği modelini oluşturmak için hep birlikte çalışmaya devam ederek bu sistemi en iyi şekilde çalıştıracağız. Özellikle içinde bulunduğumuz pandemi şartları nedeni ile Şehir Hastanesi oldukça yoğun bir dönem geçirdi. Merkezde bulunan diğer hastanelerimiz çoğunlukla Covid-19 vakalarını tedavi ederken, Şehir Hastanemiz pandemi nedeni ile tedavilerini aksatan hastalarımız için adeta derman oldu. 2020 yılı Ağustos ayında hasta kabulüne başlayan hastanemizin acil servis ve polikliniklerinden 2 milyon 104 bin 930 hastaya sağlık hizmeti sunuldu. Açıldığı günden bu yana 97.666 ameliyat gerçekleştirildi. 13 ay içerisinde ise 42 bin 476 ambulans hastanemiz acil servisine acil hasta getirdi. Bu rakamların büyüklüğü bile şehir hastanesinin üstlendiği rolü ortaya koymaya yetmektedir” diye konuştu.
İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Koç’un ardından Şehir Hastanesi Başhekim Yardımcısı Uz. Dr. Semra Arıbaş, MHRS sayıları,  hastane poliklinik başvuru durumları, yatan ve günü birlik hasta sayıları, yoğun bakım hasta verileri, ameliyat sayıları ve hizmet süreci yönetimi ile ilgili konularda çok kapsamlı bir sunum gerçekleştirdi. Toplantı, yapılan sunumun ardından soru cevap şeklinde interaktif olarak genel değerlendirmelerin yapılmasıyla sona erdi.
HABER MERKEZİ 

Bu haber 254 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
SENTETİK ÇİM SAHALAR GENÇLERİ SPORA YÖNLENDİRİYOR
SENTETİK ÇİM SAHALAR GENÇLERİ SPORA YÖNLENDİRİYOR
BAŞKAN ERKOYUNCU; BİZİM TEK DERDİMİZ TARIMSAL ÜRETİMDE SÜRDÜRÜLEBİLİRLİĞİ SAĞLAMAKLA BİRLİKTE GIDA ARZI VE GÜVENLİĞİNİN DEVAMINI GARANTİ ALTINA ALMAKTIR
BAŞKAN ERKOYUNCU; BİZİM TEK DERDİMİZ TARIMSAL ÜRETİMDE...